IWOSTIN Perfectin Lucidin peeling na noc dla skóry z przebarwieniami

IWOSTIN Perfectin Lucidin peeling na noc dla skóry z przebarwieniami
Opis na Zajawce

NOWOŚĆ!

Profesjonalna pielęgnacja rozjaśniająca skórę z przebarwieniami.

Już po 1. użyciu skóra jest widocznie odmłodzona, a po 7 dniach zmarszczki są zredukowane.**

Należy wieczorem, na oczyszczoną skórę nałożyć peeling omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałożyć krem na noc Iwostin Re-Liftin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ Iwostin Solecrin. Peeling stosować co wieczór przez 2 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.


Aby pozbyć się przebarwień skórnych trzeba zwykle posłużyć się strategią bardziej złożoną niż złuszczenie, które co prawda usuwa barwnik z naskórka, ale nie przeciwdziała nadmiernej syntezie nowego. Raz pobudzone melanocyty produkują barwnik czasem na długo po zadziałaniu czynnika prowokującego ten proces. Aby się pozbyć przebarwień należy więc przede wszystkim zatrzymać produkcję melaniny w pobudzonych melanocytach. W tym celu stosuje się środki wybielające, które obniżają aktywność melanocytów. W peelingu Iwostin Perfectin składnikiem o takich właściwościach jest kompleks Dermawhite® NF LS (kompleks kwasu ferulowego, glukonowego i cytrynowego). Stosowanie środków wybielających bez złuszczania naskórka może jednak nie przynieść oczekiwanych efektów, ponieważ melanocty i produkowany przez nie barwnik mogą znajdować się na różnych głębokościach skóry właściwej. Z tego powodu po prostej aplikacji preparatu wybielającego bez przygotowania skóry, składniki aktywne najczęściej nie sięgają do głębokości komórek produkujących barwnik i kuracja nie przynosi oczekiwanego efektu. Najlepszym przygotowaniem skóry na łatwiejsze wchłonięcie środka wybielającego jest wcześniejsze złuszczenie naskórka lub zastosowanie szybko działającego czynnika złuszczającego w jednym preparacie. Zastosowany w peelingu dla skóry z przebarwieniami Iwostin Perfectin kwas glikolowy jest jednym z najszybciej działających kwasów owocowych. Ma małą cząsteczkę i łatwo wnika do naskórka ułatwiając wchłanianie innych, jednocześnie zastosowanych czynników. Tym samym składniki wybielające docierają we właściwe miejsce. Dodatkowo kwas glikolowy niezależnie od aktywacji procesów transepidermalnego wchłaniania, w niewidoczny gołym okiem sposób złuszcza naskórek i przyspiesza usuwanie nagromadzonego w przebarwieniu barwnika. Powodem powstawania przebarwień jest nadmierna produkcja barwnika w pobudzonych melanocytach. Niezależnie od początkowej przyczyny doprowadzającej do pobudzenia komórek barwnikowych (słońce, stan zapalny, choroba skóry), w większości przypadków sygnałem działającym na melanocyt jest stan zapalny, do którego dochodzi w skórze pod wpływem czynnika uszkadzającego. W składniku Melavoid wykorzystano związki o silnym działaniu przeciwzapalnym, dzięki czemu nie dochodzi do pobudzenia melanocytu. Inne komponenty tego składnika spowalniają syntezę barwnika w melanocycie, są więc aktywne w trakcie powstawania przebarwienia. Składniki złuszczające usuwają barwnik który już powstał i odłożył się w postaci przebarwienia.

Dr n. med. Maria Noszczyk

Melitus Lecznica Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging

30 ml, cena: ok.50 PLN

TEST REDAKCJI

Kasia: IWOSTIN Perfectin Lucidin peeling na noc dla skóry z przebarwieniami to jeden z najlepszych produktów w linii Iwostinu i wogóle na przebarwienia na rynku. Miałam duże przebarwienie po ostudzie na czole. To było bardzo duże przebarwienie - na środku czoła, o 5 tonów różnicy w stosunku do innych części twarzy. Byłam na 3 laserach frakcyjnych. Używam wyłącznie kremów z spf 50 i podkładów kryjących. Nawet zapuściłam grzywkę, aby to przebarwienie ukryć. Peeling Iwostinu stosuję regularnie. Teraz, po 3 latach walki przebarwienie praktycznie jest niewidoczne. Nie zdziałał tego laser, bo mam wrażenie, że te zabiegi były nieudane przez brak wiedzy osoby obsługującej urządzenie. Przebarwienie znika w wyniku codziennej mozolnej pielęgnacji. Nie powiem, że to wyłącznie zasługa peelingu Iwostinu, ale zdecydowanie się przyczynił do zmniejszenia. Zdecydowanie i to muszę podkreślić. Polecam.

Share this product