Poznaj Wende

Poznaj Wende

Wendy Zomnir - Dyrektor Kreatywna i Współzałożycielka Urban Decay

Głównym celem Wende, Dyrektor Kreatywnej i jednej z założycieli Urban Decay, jest kreowanie wizerunku Urban Decay jako jednej z najmodniejszych i najbardziej dynamicznie rozwijających się niszowych marek kosmetycznych. Jej aktywny styl życia i podróże po całym świecie wyzwoliły w niej kreatywne rozwiązania, czasem niekonwencjonalne, ale zawsze innowacyjne i wyraziste.

Wende pochodzi z Teksasu jednak część swojego dzieciństwa spędziła w Belgii uczęszczając do Międzynarodowej Szkoły im. Św. Jana w Waterloo. Mieszkając w Belgii studiowała francuski,pracowała jako modelka, uprawiała biegi i grała w koszykówkę. Do perfekcji opanowała także sztukę łapania autostopu, gdy chciała wyskoczyć gdzieś potańczyć! Ze względu na centralne położenie Belgii, Wende mogła odwiedzać większość krajów europejskich, w tym Holandię, kraje skandynawskie i Związek Radziecki (gdzie wraz z przyjaciółką wynegocjowały wejście do klubu w zamian za paczkę Malboro).


W wieku 17 lat Wende wraz z rodziną wróciła do Teksasu. Doznała tam szoku kulturowego, jednakże bardzo szybko stała się prawdziwą nastolatką z Teksasu.
Po ukończeniu szkoły średniej Wende bez większych sukcesów starała się o tytuł Miss Teksasu, później pracowała jako ekspedientka Elizabeth Arden (zaskakujące!), jednocześnie studiując na University of North Texas. Następnie przeprowadziła się do Chicago, gdzie pracowała w agencji reklamowej Leo Burnett w „dziale marek młodzieżowych“, pracując nad promocją takich marek, jak Reebok czy Nintendo. Skusiły ją jednak słońce i fale Południowej Kalifornii, więc przeprowadziła się na Zachód, chcąc wykorzystać swoje umiejętności marketingowe rozpoczęła pracę w agencji reklamowej. Nauczyła się wtedy surfować i prawie zrezygnowała z pracy w korporacji na rzecz pisania i nurkowania. Prawie, bo jej losy potoczyły się inaczej. Wende spotkała Sandy Lerner - razem z nią w domu w Laguna Beach stworzyły pierwsze lakiery do paznokci Urban Decay, a także materiały prasowe, które wykonywały same od początku do końca.

Doświadczenia i kreatywność Wendy, sprawiły, że Urban Decay stał się jedną z kluczowych marek w przemyśle kosmetycznym. Sama Wende twierdzi, że zawdzięcza to współpracownikom, którzy pomogli jej zbudować markę Urban Decay taką, jaka jest obecnie - jest dumna z osobistych więzi, jakie łączą ją z współpracownikami. Wkłada dużo wysiłku w tworzenie w firmie unikalnej atmosfery sprzyjającą kreatywnemu myśleniu, gdzie obowiązuje otwarta kultura firmy, że „wszystko jest dozwolone“ i nie ma absolutnie żadnego dress code’u (z wyjątkiem zasady „im bardziej szalony, tym lepiej”).

Obecnie Wende mieszka w Newport Beach w Kalifornii, z mężem Dougiem i synami Crashem i Cruzem. Niemal codziennie udziela wywiadów magazynom na całym świecie. Pracowała gościnnie jako redaktor kilku magazynów i udziela się charytatywnie uczestnicząc w licznych imprezach charytatywnych.


W wolnym czasie (a nie ma go zbyt wiele!) Wende surfuje, nurkuje, jeździ na snowboardzie, uprawia kolarstwo górskie, ćwiczy jogę, biega, maluje i udziela porad dotyczących porodu naturalnego.

  • No video selected.