6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Ujemne kalorie. Fakt czy mit?

Ujemne kalorie. Fakt czy mit?

Matematyka w odchudzaniu...

Wypowiedź: Justyna Mizera, dietetyk sportowy, autorka bloga www.zMizerami.pl.

Można jeść i jeść, a przy tym nieć nie przytyć? Nawet stracić kilka centymetrów w pasie. Jak to możliwe? To jedno z założeń diety ujemnych kalorii. Je się produkty, które przyczyniają się do ujemnego bilansu energetycznego, czyli głównie warzywa i owoce. Czy to działa nie tylko na wyobraźnię?

- Ujemne kalorie to temat bardzo ciekawy i pożądany. Rzeczywiście coś w tym prawdy jest. Mamy pewne grupy produktów, których organizm żeby przetrawić zużywa większe ilości energii niż one dostarczają. Do takich produktów należą głównie owoce i warzywa - mówi newsrm.tv Justyna Mizera, dietetyk sportowy, autorka bloga www.zMizerami.pl i dodaje. - Faktycznie stosowanie diet bogatych w warzywa i owoce powoduje, że nasz metabolizm jest szybszy, lepiej się czujemy i to z automatu funkcjonuje.

Jak wyjaśnia dietetyk są też takie produkty, które są bardzo wskazane w dietach na redukcję. Przykład? Grejpfruty, liczne sałaty. - Jak zjemy np. trzy pudełka sałaty to trochę czasu minie zanim organizm to przerobi, a kalorii dostarczyliśmy prawie w ogóle. Tak samo będzie wyglądała sytuacja z ananasem, ale z drugiej strony musimy zwracać uwagę na cukier, który tam się znajduje - tłumaczy Justyna Mizera.

Podobne działanie mają papryki. Zwłaszcza bardzo ostre nakręcają metabolizm. Natomiast z drugiej strony powodują, że bardziej chce nam się jeść. Czy zatem dieta ujemnych kalorii działa? - Reasumując dieta ujemnych kalorii nie jest magiczną receptą na piękną i smukłą sylwetkę - mówi dietetyk sportowy i radzi. - Trzeba się ruszyć, dietę zbilansować, a nie głodzić się używając tylko produkty, które dają tylko tzw. ujemne kalorie.

  • No video selected.