6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Trzy zasady efektywnych treningów

Trzy zasady efektywnych treningów

Wypowiedź: Michał Kowalski, Content Manager CityFit oraz Trener Personalny. 

Pierwsze dni stycznia to czas postanowień oraz nowych wyzwań. Dla wielu z nas będzie to poprawa sylwetki oraz kondycji, a co za tym idzie- zakup karnetu na siłownię. Początki bywają trudne, a więc, jak zacząć? Co zrobić, aby motywacja została z nami na dłużej?

Decydując się na rozpoczęcie przygody z siłownią, pierwsze co powinniśmy zrobić, to bardzo precyzyjnie zdefiniować, na czym nam zależy. Określić czy naszym celem jest utrata wagi, rozbudowanie tkanki mięśniowej, a może poprawienie ogólnej kondycji i samopoczucia.

- Trzy imperatywy, żeby rozpocząć treningi - definicja celu treningowego, określenie czasu, kiedy będziemy trenować i monitorowanie tych treningów, bo my subiektywnie będziemy te zmiany widzieć najpóźniej, warto więc obiektywnie na to popatrzeć. W fitness klubach coraz bardziej powszechne jest wykorzystywanie specjalnych maszyn, które nie tylko analizują skład naszego ciała, wagę, ilość tłuszczu, ilość wody, ale również monitorują stan naszej kondycji - mówi newsrm.tv Michał Kowalski, Content Manager CityFit oraz Trener Personalny.

Jest to istotne, ponieważ stawiając sobie cel, musimy brać pod uwagę szersze spektrum funkcjonowania naszego organizmu, nie tylko utratę wagi, ale także kondycję oraz wytrzymałość.

Jak często ćwiczyć? Wybrać trening cardio czy siłowy?

Te pytania zadaje sobie każdy początkujący bywalec siłowni. Jak mówi newsrm.tv Trener Personalny Michał Kowalski, są to kwestie bardzo indywidualne, jednak na aktywność fizyczną wystarczy poświęcić 3-4 godziny w tygodniu. Nie zaczynajmy także od morderczych treningów, niech na początek będą to lżejsze ćwiczenia, ponieważ wpływa to nie tylko na to jak nasze ciało będzie funkcjonować, ale także na naszą motywację. Dobrze żeby trening, który wykonujemy był odpowiednio zaplanowany i zrównoważony, zarówno jeśli chodzi o intensywność, jak i objętość treningową.

Co jeśli nadal obawiamy się niepowodzenia?

Jeżeli chodzi o osoby, które są całkowitymi laikami, warto zastanowić się nad współpracą z fachowcem, trenerem, który będzie w stanie nam pomóc. Są to osoby które znają się na swoim rzemiośle i warto im zaufać. Bez względu na to czy będzie to instruktor, czy trener personalny, należy z taką osobą porozmawiać, powiedzieć czego oczekujemy i dowiedzieć się czy dany trener ma doświadczenie z podobnymi przypadkami.

W klubach fitness aktualnie dostępny jest szeroki katalog zarówno sprzętów, jak i zajęć fitness, jak przekonuje Michał Kowalski - nie sposób się nudzić. Słysząc o trening cardio od razu mamy przed oczami wizję niekończącego się biegu po bieżni, a tak naprawdę mamy zdecydowanie szerszy wybór- maszyny eliptyczne, wielopłaszczyznowe,  steppery, rowerki o różnych pozycjach siedzenia. 

Obejrzyj wypowiedź Michała Kowalskiego