6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Testy genetyczne możesz wykonać w domu

Czy można zbadać indywidualne skłonności do chorób sercowo-naczyniowych? Czy możliwe jest określenie predyspozycji genetycznych kobiet do cellulitu?

Czy można zbadać indywidualne skłonności do chorób sercowo-naczyniowych? Czy możliwe jest określenie predyspozycji genetycznych kobiet do cellulitu? Spółka Biogenetica International Laboratories wprowadziła pierwsze tego rodzaju testy genetyczne na rynku polskim: Test Cellulit, Test Fit oraz Test Kardio. Dwa pierwsze można wykonać samodzielnie w domu lub wykonać u lekarza, natomiast test Kardio dostępny jest tylko u lekarza.

Jedna ze spółek Funduszu StartMoney, Spółka Biogenetica International Laboratories, dostarcza na rynek polski testy genetyczne. Stanowią one dla pacjenta i lekarza swoistą instrukcję, przewodnik, ale przede wszystkim narzędzie umożliwiające w bardzo indywidualny sposób kierowanie zdrowiem pacjenta.

„Genetyka stała się i będzie w najbliższych latach szczególnie innowacyjną i dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki. Wskazują na to zarówno skokowy postęp w opracowywaniu nowych, skutecznych metod diagnostycznych, jak też rosnąca u pacjentów świadomość ich własnych potrzeb profilaktycznych” – mówi Maria Głowacka z Funduszu Start Money.

Test Cellulit bada indywidualne predyspozycje genetyczne kobiet do cellulitu w różnym stopniu rozwoju. Dzięki temu testowi pacjentka dowiaduje się, jaki stopień cellulitu może się u niej rozwinąć. Ma również świadomość, czy cellulit, który już ma wynika np. z jej genetycznych predyspozycji, czy ze stylu życia i tym samym łatwiej się go pozbyć. Test Cellulit dostępny będzie w klubach fitness, gabinetach kosmetycznych oraz centrach SPA.

Test Fit jest to test metaboliczny i składa się z czterech części dotyczących indywidualnej diety, zachowań żywieniowych, zapotrzebowania na witaminy, sposobu ćwiczeń oraz najlepszej dla danej osoby aktywności fizycznej.

Test Cellulit oraz Fit można wykonać samemu w domu. W przypadku Testu Cellulit jest to wymaz z policzka, w przypadku Fit jest to ślina, którą zbiera się do fiolki. Materiał ten następnie wysyła się do Laboratorium Biogenetica i otrzymuje wyniki emailem.

Test Kardio dostarcza informacji z zakresu predyspozycji do chorób sercowo-naczyniowych (m.in. predyspozycje do nadciśnienia, migotanie przedsionków, choroba tętnic obwodowych, zawał mięśnia sercowego) oraz wrażliwości na leki najczęściej stosowane przy tego typu schorzeniach. Test Kardio dostępny będzie u lekarzy.

W najbliższym czasie na stronie internetowej spółki https://biogenoma.com/index.html dostępna będzie mapa z punktami, w których będzie można zakupić testy.

  • No video selected.