6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Sposób na ciemieniuchę

Sposób na ciemieniuchę

Ciemieniucha to częsta przypadłość u niemowląt i powstaje niezależnie od pory roku. Jest efektem nadprodukcji gruczołów łojowych, dlatego wzmożona higiena niekoniecznie uchroni nasze dziecko od tej przypadłości. Co robić, aby pozbyć się niechcianych łusek?

Ciemieniucha powstaje na skutek nadaktywności gruczołów łojowych na skórze głowy (ale i nie tylko) niemowląt i dzieci. Jest to związane z wpływem czynników hormonalnych i wiekiem dziecka. Nasilenie objawów występuje od urodzenia do 2-3 roku życia.

Objawy ciemieniuchy

Jej objawy to miękkie, żółtawe łuski przylegające ściśle do skóry głowy. Może towarzyszyć świąd. Nasilenie zmian może być różne – od delikatnego złuszczania, po duże przestrzenie pokryte łuskami w obrębie owłosionej skóry głowy. Objawy mogą nawracać mimo stosowania prawidłowej higieny. To nie jest groźne schorzenie, ale leczenie jest konieczne, gdyż powstała skorupa utrudnia oddychanie skóry. Ciemieniuchy można pozbyć się domowymi sposobami, jednak nie wystarczy częstsze mycie. Nie należy również nacierać główki dziecka naturalną oliwą z oliwek – jeżeli przyczyną schorzenia okażą się zmiany grzybicze, stan ulegnie jedynie pogorszeniu.

Skuteczny i naturalny olejek

Najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się ciemieniuchy jest Olejuszka Skarbu Matki. To pierwszy na rynku, bezpieczny i skuteczny preparat do walki z tym schorzeniem. Zawiera tylko naturalne składniki roślinne jak: olejki z krokosza, liści brzozy i kwiatu lipy. Substancje te, poprzez zawarte w nich związki czynne, wpływają hamująco na wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe i mają działanie łagodzące. Odpowiednio dobrany skład substancji natłuszczających jak olejek słonecznikowy i olej wazelinowy, przyspiesza odwarstwianie łusek i ich łatwe usuwanie szczoteczką. Preparat nie zawiera niebezpiecznego dla niemowląt mocznika oraz salicylanów. Skuteczność i bezpieczeństwo preparatu zostały potwierdzone w badaniach klinicznych i dermatologicznych. Jest polecana przez lekarzy pediatrów i farmaceutów jako naturalnych i bezpieczny preparat na ciemieniuchę. Ma pozytywną ocenę instytucji opiniujących kosmetyki dla niemowląt i dzieci.

Sposób użycia

Wystarczy nanieść Olejuszkę dłonią lub wacikiem na miejsca pokryte ciemieniuchą i pozostawić na skórze najlepiej na 24 godziny. Następnie należy umyć głowę delikatnym szponem, np. tym z oferty Skarbu Matki i po wysuszeniu wyczesać włosy miękką szczoteczką. Zabieg można powtarzać przez kilka dni – do skutku. Niestety ciemieniucha często nawraca, dlatego gdy tylko pojawi się ponownie, zabieg należy powtórzyć.

Pojemność 30 ml

Cena 29,90 zł.

Przeczytaj recenzję naszej testerki.

  • No video selected.