6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Przygotuj swoją skórę na słońce

Przygotuj swoją skórę na słońce

Co więc zrobić, by z wczasów, oprócz niezapomnianych wspomnień, nie przywieźćnieestetycznie wyglądających przebarwień?

To ten moment, gdy większośćludzi zaczyna planowaćwakacje –rezerwuje urlop, wykupuje wycieczki, czy zapisuje sięna siłownię, aby zrzucićzbędne kilogramy. Ale czy wiesz, że to teżnajlepszy moment, aby zacząćprzygotowywaćswojąskóręna słońce? Co więc zrobić, by z wczasów, oprócz niezapomnianych wspomnień, nie przywieźćnieestetycznie wyglądających przebarwień?

Przebarwienia słoneczne –skąd siębiorą

Skóra pod wpływem promieniowania UV wytwarza melaninę, której zawdzięczamy opaleniznę. Jeśli ten proces zostanie zakłócony, dochodzi do miejscowej nadprodukcji tego barwnika, w wyniku czego pojawiająsiętrudne do usunięcia przebarwienia - wyjaśnia ekspert marki Noble Health Agnieszka Owczarek. U podstaw ich powstawania mogąleżećróżne choroby czy zażywanie leków, ale mogąbyćteżone konsekwencjąużycia perfum, zbyt dużej ekspozycji na słońce lub zastosowania nieodpowiedniego balsamy lub kremu. Jeśli nie chcesz, by plamy pojawiły sięna Twojej skórze tego lata, jużteraz powinnaśpomyślećo odpowiedniej pielęgnacji.

Jak przygotować skórę do opalania

Wiosna to najlepszy moment, aby zadbaćo swoje ciało. Skóra po zimie jest przesuszona i nieprzyjemna w dotyku, idziemy więc do drogerii, kupujemy balsam i krem odżywczy, mając nadzieję, że dzięki temu stanie sięona nawilżona i odzyska blask. To jednak zbyt mało, by cieszyćsięnienagannąopaleniznąlatem.

Z zewnątrz i od wewnątrz

Zastosowanie odżywczych kremów jest krokiem w odpowiednim kierunku, lecz by osiągnąćcel w postaci gładkiej i sprężystej skóry, musisz działaćteżod wewnątrz. Kluczowąrolęw utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia całego organizmu, więc równieżskóry, pełni woda. Powinnaśpićjej ok. 2 l dziennie, regularnie, najlepiej co godzinę. Jeśli trudno Ci wyrobićtaki nawyk, pomocna może okazaćsięaplikacja na telefon, która będzie Ci o tym przypominała.

Dodatkowo warto wspomóc sięsuplementami. Te zawierające duże ilości witaminy C, witaminy E oraz ekstraktu z pestek winogron wpłynąpozytywnie na wygląd Twojej skóry oraz pomogąCi zapobiec przebarwieniom. Dobrym rozwiązaniem wydaje siębyćtu Class A Collagen firmy Noble Health zawierający wszystkie z wymienionych substancji. Uzupełnieniem kuracji mogąbyćkremy z tej samej linii (na dzieńi na noc), które charakteryzująsiędużązawartościąskładników niezbędnych to zachowania pięknej i zdrowej skóry. Sąto m. in. kwas hialuronowy, witaminy, komórki macierzyste z winogron, kompleks dotleniający czy panthenol.  

Kolagen –eliksir młodości

Ekspozycja na słońce uszkadza włókna kolagenowe, w wyniku czego skóra traci jędrnośći pojawiająsięzmarszczki. Dlatego warto, by produkt, który wybierzesz, zawierałrównieżkolagen - nie bez powodu nazwany „eliksirem młodości”. Ale czym on naprawdęjest i dlaczego cieszy siętakąpopularnością?

7 faktów dotyczących kolagenu

Fakt #1

Kolagen to składnik tkanki łącznej skóry odpowiedzialny za jej elastyczność.

Fakt #2

Z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kolagenu, w wyniku czego skóra traci jędrność.

Fakt #3

Ekspozycja na słońce uszkadza włókna kolagenowe, co skutkuje utratąelastyczności skóry i pojawieniem sięzmarszczek.

Fakt #4

Tylko kolagen rybi może zastąpićludzki, ponieważposiada identycznąbudowęstrukturalną.

Fakt #5

Kolagen rybi, jako jedyny, jest w stanie wniknąćw głąb skóry, ponieważjego cząsteczki sąmniejsze niżkolagenu bydlęcego czy wieprzowego.

Fakt #6

Kolagen przyspiesza proces ziarninowania, czyli odbudowętkanki łącznej, co czyni go idealnym składnikiem preparatów do pielęgnacji skóry po opalaniu.

Fakt #7

Produkty zawierające kolagen ogrywająkluczowąrolęw zachowaniu młodego wyglądu skóry.

Przygotuj swoją skórę na słońce
  • No video selected.