6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Profesjonalna pielęgnacja okolic intymnych

Profesjonalna pielęgnacja okolic intymnych

NOWOŚĆ! Lirene Lactima DUO

Intymne obszary kobiecego ciała wymagają profesjonalnej, skutecznej, a jednocześnie delikatnej pielęgnacji. Specjalistyczne formuły kosmetyków powinny być wzbogacone o odpowiednio dobrane składniki łagodzące nadwrażliwość, wspomagające redukcję stanów zapalnych oraz odświeżające.

Nowe płyny do higieny intymnej Lirene Lactima DUO, dzięki formułom zawierającym DUO KOMPLEKSY kwasu mlekowego i składników takich jak: prebiotyk, micele, rumianek, wyciąg z lukrecji oraz wyciąg z aloesu, efektywnie regulują naturalne pH, zmniejszają ryzyko infekcji okolic intymnych i zapewniają uczucie komfortu i świeżości przez cały dzień.

Higiena okolic intymnych, szczególnie w okresie letnim, wymaga specjalistycznych preparatów o wysokim stopniu tolerancji, bezpieczeństwa i skuteczności, dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Aby ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia podrażnień skóry po zastosowaniu produktów do higieny intymnej, ich receptury nie powinny zawierać barwników, silnych detergentów oraz kompozycji zapachowych będących źródłem alergenów.

W nowych kosmetykach do higieny intymnej Lirene Lactima DUO obecny jest kwas mlekowy. Ten cenny składnik reguluje pH i utrzymuje go na odpowiednio niskim, fizjologicznym poziomie (pH 5,5), chroniąc sfery intymne kobiety przed podrażnieniami i zaczerwienieniami. W formułach nowych płynów Lirene kwas mlekowy został połączony w DUO KOMPLEKSY ze składnikami takimi jak: prebiotyk, micele, rumianek, wyciąg z lukrecji i wyciąg z alg, odpowiedzialne za nawilżanie, łagodzenie, utrzymywanie równowagi mikrobiologicznej oraz ochronę przed powstaniem infekcji. Receptury płynów wzbogacone zostały również o niezwykle delikatny dla skóry środek myjący, jakim jest naturalna betaina. Związek ten posiada doskonałe właściwości myjące i pianotwórcze, a jednocześnie nie podrażnia i pomaga chronić wrażliwą skórę.

Dr n. biol. Karolina Bazela, Kierownik Laboratorium Naukowego Lirene - Prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych tworzą m.in. pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus sp. produkujące kwas mlekowy, który odpowiada za utrzymanie kwaśnego odczynu. Dzięki obecności pałeczek kwasu mlekowego i produktom ich metabolizmu, większość mikroorganizmów niebezpiecznych dla zdrowia intymnego kobiety nie jest w stanie przetrwać i namnażać się w tak kwaśnym i niesprzyjającym dla nich środowisku. Gdy jednak ilość pałeczek kwasu mlekowego ulega zmniejszeniu, odczyn wzrasta w kierunku wartości zasadowych, co sprzyja namnażaniu się mikroorganizmów patogennych.

Czy wiesz, że…?

  • Skład mikroflory miejsc intymnych jest inny u każdej kobiety – składa się na niego około 170 różnych gatunków drobnoustrojów tlenowych i beztlenowych.
  • Odpowiednia dieta wpływa na prawidłowe zakwaszenie moczu, co przekłada się na stan pH okolic intymnych. Dlatego w okresie letnim, nie tylko ze względu na dbałość o sylwetkę, ale również o zdrowie, warto zrezygnować z czekolady na rzecz jogurtów.
  • No video selected.