6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Ponętne usta i ciekawe fakty

Ponętne usta i ciekawe fakty

Poznaj szczegóły zabiegu...

Jedną z cech, które uznajemy na wyznacznik młodego wyglądu i zdrowia są ponętne i pełne usta. Piękne usta powinny być nawilżone, napięte i pociągające. Nie oznacza to wcale, że atrakcyjne usta muszą być bardzo duże. Wiele osób boi się powiększania ust, gdyż zbyt duże, przerysowane usta przywołują jednoznaczne skojarzenia. A czasem wystarczy odrobina, by "wydobyć" czerwień wargową i sprawić, by nasz wygląd stał się bardzo atrakcyjny. Nadanie objętości, turgoru i kształtu ustom dodaje uroku. Ponadto, przy odpowiedniej technice unoszą się delikatnie kąciki ust, nadając bardziej pogodny i przyjazny wygląd twarzy.

Zabieg ma korzystny efekt na okolicę wokół ust, niwelując i zapobiegając powstawaniu drobnym zmarszczkom wokół czerwieni wargowej. Efekt końcowy zależy od pierwotnej objętości czerwieni wargowej, ewentualnych asymetrii, proporcji twarzy i ilości wykorzystanego preparatu.

Przed zabiegiem:

Ważne, by zabieg wykonał lekarz posiadający odpowiednie uprawnienia i korzysta z wysokiej jakości produktów znanych marek.

Poinformuj lekarza o uczuleniach, przyjmowanych lekach, epizodach opryszczki (osoby z tendencją do opryszczki wymagają stosowania leków przeciwwirusowych przed i po zabiegu).

W trakcie zabiegu:

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (krem lub nasiękowo - znieczulenie stomatologiczne - sposób znieczulenia zależy od preferencji lekarza). Znieczulenie „stomatologiczne” jest skuteczniejsze, ale niesie ze sobą ryzyko powstania asymetrii.

Podczas zabiegu kwas hialuronowy (albo tkanka tłuszczowa) są wprowadzane z czerwień wargową igłą lub kaniulą (technika zależy od preferencji lekarza). Podając kolejne depozyty preparatu modeluje się kształt i objętość ust. Modelowanie ust jest jak rzeźbienie! Odczuwane mogą być wkłucia oraz rozchodzenie się preparatu (im gęstszy tym bardziej odczuwalny). Usta są dobrze unaczynione, więc jest duże ryzyko krwawienia podczas zabiegu i powstania siniaków po.

Po zabiegu:

Należy dużo pić wody - kwas hialuronowy chłonie wodę.

Zaleca się raz dziennie wykonanie delikatnego masażu ust - zgodnie z instruktażem po zabiegu

Mogą być widoczne siniaki - potrafią się utrzymywać do 14 dni.

Dzień po usta mogą być spuchnięte, zwłaszcza rano. Podczas dnia, gdy mówimy, jemy, obrzęk stopniowo ustępuje. W kolejne dni po zabiegu, możliwy jest poranny obrzęk. Końcowego efektu zabiegu należy się spodziewać 3 tygodnie po. Do tego czasu schodzi obrzęk. Zdarza się, że przez pierwsze tygodnie po zabiegu widoczne są drobne asymetrie- może to wynikać z powstania siniaka. Jeśli asymetria nie wyrówna się po 2-3 tygodniach, najlepiej zgłosić się do lekarza, który wykonywał zabieg celem zrobienia korekty (np. Podania hialuronidazy).

Nie zaleca się stosowania z sauny, solarium i intensywnego opalania- ciepło przyspiesza wchłanianie kwasu hialuronowego.

Celem utrzymania efektu zaleca się wykonanie zabiegu co 9-12 miesięcy.

Ponętne usta i ciekawe fakty

5 faktów i mitów o ustach - porady dr n.med. Agnieszka Surowiecka - Pastewka

  1. Efekt karpia - nie jest prawdą, że przy jednym zabiegu z wykorzystaniem wypełniaczy dedykowanych do okolicy ust i w standardowej objętości (1-3 ml) uzyskamy efekt „pontonów”. Karpik powstaje, gdy użyjemy twardego kwasu w dużej objętości. Końcowy rezultat modelowania ust zależy od użytego kwasu i stosowanej techniki. 1 ml kwasu hialuronowego, nieznacznie powiększa i podkreśla usta (to 1.5 łyżeczki od herbaty….). Stosując odpowiednią technikę możemy uzyskać efekt pięknych, naturalnych i całuśnych ust… zatem… bez obaw!
  2. Trudne usta - to prawda, że drobne usta są wyzwaniem… Jest spora grupa pań, które posiadają problematyczne usta- drobne wargi, z prawie niewidoczną czerwienią wargową. Może to być genetyczne, efekt wieku lub chorób (np. twardzina układowa). Modelując takie usta należy się nastawić na więcej niż jeden zabieg. Pierwszy będzie polegał na „wydobyciu” ust, drugi i kolejne na ich systematycznym powiększaniu. Jednorazowo nie polecam podawania dużej objętości w usta. O wiele lepszy efekt uzyskuje się poprzez kolejne iniekcje po ok 2-3 miesiącach.
  3. Zmarszczki palacza - mitem jest, że wypełnienie to najlepsze rozwiązanie. Zmarszczki palacza, zwane inaczej kodem krezkowym, bardzo dodają lat. Często pojawiają się u osób, które palą, ale mogą to być po prostu zmarszczki mimiczne. Wypełnienie ust redukuje kod krezkowy- ale tylko nieznacznie i drobne. Niestety, wypełnienie głębokich zmarszczek powoduje obciążenie wargi i schowanie czerwieni wargowej. Alternatywą w tej okolicy są nici PDO i zabiegu z wykorzystaniem fali radiowej.
  4. Usta tylko na imprezę?- prawda. Cinderella lips to zabieg z wykorzystaniem wchłanialnego kwasu hialuronowego, który wchłania się po około 3 dniach! Na 3 dni uzyskujemy efekt powiększonych ust. Gdy produkt się wchłonie, usta są pięknie nawilżone, ale wracają do „dawnego” wyglądu. Jest to dobry sposób na „przymiarkę” ust i sprawdzenie, czy w większych ustach będziemy czuć się dobrze.
  5. Gdy raz powiększę usta, będę musiała stale to robić – mit. Jednorazowe powiększenie ust kwasem hialuronowym nie powoduje trwałego efektu. Jeśli po roku nie mamy ochoty powiększać ust, nie trzeba tego robić. Brak dołożenia nie powinien wpłynąć na wygląd naszych ust.
  • No video selected.