6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Pielęgnacja skóry przed zimą

Pielęgnacja skóry przed zimą

Odpowiednie połączenie zabiegów to podstawa!

Nasza skóra przez cały rok narażona jest na działanie wielu niekorzystnych bodźców. Latem wpływają na nią szkodliwe czynniki atmosferyczne takie jak słońce, wiatr czy słona woda.  Zimą z kolei - mróz oraz zimny wiatr. Jesień to idealny czas, by zatroszczyć się o właściwą pielęgnację skóry po lecie oraz zabezpieczyć ją przed zbliżającą się porą zimową. Jak właściwie zadbać o skórę i pielęgnować ją, by była piękna i przygotowana na białe szaleństwo?

Latem nasza cera narażona jest na niekorzystne promieniowane UV, które wywołuje fotostarzenie, czyli zmiany degradacji włókien elastyny ​​i kolagenu. Powoduje to zwiotczenie skóry oraz utratę jędrności, a w konsekwencji pojawienie się zmarszczek. Intensywne słońce, z jakim mamy do czynienia latem, może poważnie wysuszyć skórę, a jej stan pogarszają dodatkowo takie czynniki jak słona woda, wiatr i klimatyzacja. A zimą? Zimą intensywniej odczuwamy negatywne skutki wpływu atmosfery. Na jednym centymetrze kwadratowym skóry znajduje się więcej receptorów zimna niż ciepła. Co więcej, kiedy temperatura spada, nasza cera potrzebuje silnego odżywienia i uzupełnienia niedoborów składników płaszcza hydrolipidowego, chroniącego ją przed utratą elastyczności. Wtedy pielęgnacja za pomocą kosmetyków może okazać się niewystarczająca. Co robić? Ważne jest, by zadbać o skórę po lecie i odpowiednio zabezpieczyć ją przed nadchodzącą zimą – także poprzez zabiegi wykonane w profesjonalnych salonach kosmetycznych i gabinetach dermatologii estetycznej.

Nawilżenie? To podstawa!

Promieniowanie słoneczne sprawia, że nawilżenie cery znacznie się zmniejsza. Powoduje to osłabienie struktury elastynokolagenowej odpowiedzialnej za odpowiednie napięcie skóry. Skutek? Pogłębienie starych i pojawienie się nowych zmarszczek. Ale to, niestety, nie wszystko – w wyniku tego procesu na twarzy pojawiają się przebarwienia oraz popękane naczynka. Dlaczego? Słońce najczęściej uszkadza tzw. płaszcz hydrolipidowy skóry, którego zadaniem jest ochrona naskórka. Równowaga fizjologiczna powłoki zostaje zaburzona. Odwodnioną skórę poznajemy po tym, że jest grubsza, mało elastyczna, szorstka w dotyku, a miejscami może się łuszczyć. Opalenizna na wysuszonej cerze sprawia, że zmarszczki są jeszcze bardziej widoczne, mogą też pojawiać się przebarwienia i spękania. Zatem – po lecie skórze brakuje nawodnienia. Zadbajmy o nią, szczególnie przed zimą, która zapowiada mrozy i chłodny wiatr. To będzie prawdziwe wyzwanie dla cery!

Pielęgnacja? Tak. Krok po kroku!

Pierwszym etapem pielęgnacji powinno być odpowiednie złuszczenie skóry. Jak? Peelingiem. Dostępnych jest wiele, także trendy ostatnio – peeling migdałowy. Usuwa on zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka oraz pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek. Stosowany regularnie sprawia, że staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona – wygląda młodo i pięknie. Idealnym duetem jest połączenie peelingu np. migdałowego z mezoterapią bezigłową Acthyderm. Ideą mezoterapii jest dogłębna regeneracja skóry, a co za tym idzie – spłycenie zmarszczek i efektywne nawilżenie skóry.

– Pamiętajmy, że należy tak dobierać zabiegi i preparaty, by zadziałać kompleksowo. Dzięki rozwiązaniom dostępnym w kosmetologii i dermatologii, możliwe jest dostosowywanie zabiegów do potrzeb skóry tak, by wyjść naprzeciw prawie wszystkim aspektom w jednym czasie. Nie musimy wybierać – nawilżenie czy przebarwienia. Możemy osiągnąć efekt zdrowej skóry w sposób kompleksowy – mówi dr Beata Kociemba, dermatolog, właścicielka Instytutu Beauty Derm.

Idealne połączenie to podstawa

A jak zatem przeciwdziałać przebarwieniom za pomocą zabiegów? Przebarwieniom! Idealne zastosowanie będzie tu miała terapia depigmentacyjna, jak np. zabieg Nunii, który pozwala na hamowanie melanogenezy. I co jeszcze? Oczywiście lifting – najlepiej baz skalpela. Idealnym rozwiązaniem będzie zabieg Thermage, który zapewnia młody wygląd skóry zaledwie w kilka godzin. To nieinwazyjny zabieg mający na celu ujędrnienie i odmłodzenie ciała oraz twarzy przy zastosowaniu fal radiowych o bardzo wysokiej częstotliwości. Jak to działa? Fale powodują podgrzanie głębokich warstw skóry do wysokiej temperatury, która rozrywa uszkodzone i poskręcane wiązania w strukturach kolagenu, pobudzając tym samym włókna wzmożonej regeneracji.

Peeling migdałowy i mezoterapia bezigłowa Acthyderm

Peeling migdałowy idealnie regeneruje skórę z fotouszkodzeniami, likwiduje zaskórniki, rozjaśnia przebarwienia oraz wygładza drobne zmarszczki. Mezotorepia bezigłowa Acthyderm głęboko nawilża, silnie regeneruje, ujędrnia skórę oraz spłyca drobne zmarszczki.

Nowoczesna terapia depigmentacyjna - Niunii

Zabieg Nunii wyrównuje powierzchnię i koloryt skóry, widoczny efekt odmłodzenia. Brak okresu rekonwalescencji.

Lifting bez skalpela - Thermage

Zabieg Thermage pozwala osiągnąć 5 lat młodszy wygląd w kilka godzin. Cel: poprawa napięcia i gęstości skóry, wygładzenie zmarszczek. Nieinwazyjny sposób na ujędrnianie: ruchomej powieki oka, skóry twarzy, szyi i dekoltu, ramion, ud, pośladków i brzucha.

 

 


  • No video selected.