6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Oczyszczanie wrażliwej skóry

NOWOŚĆ! Preparaty do demakijażu skóry wrażliwej Iwostin Sensitia.

Zjawiska odpowiedzialne za występowanie skóry wrażliwej nadal nie są dostatecznie poznane i wytłumaczone. Jak podkreśla dr n. med Małgorzata Huczek, dermatolog z kliniki Nova Derm: „Główną przyczyną jest zaburzona bariera lipidowa skóry, co powoduje obniżoną tolerancję kosmetyków i zwiększoną utratę wody. Jednym z najważniejszych czynników sprawnej bariery naskórkowej jest integralność białek i struktur lipidowych naskórka. Ta integralność ma wpływ na obecność naturalnych czynników nawilżających i właściwe uwodnienie warstwy rogowej, które są kolejnymi składowymi dobrze funkcjonującej bariery naskórkowej”. Skóra wrażliwa występuje głównie na twarzy, a twarz jest stale narażona na działanie negatywnych czynników środowiskowych. Ponadto jest to okolica, na którą najczęściej aplikujemy liczne preparaty pielęgnacyjne i makijażowe.

W przeprowadzonym na zlecenie Iwostin Sensitia badaniu konsumenckim zapytano polskie kobiety w jakich dolegliwościach wrażliwość ich skóry przejawia się najmocniej, co jest najbardziej dokuczliwe. Wyniki badania jasno wskazały, że głównym problemem związanym z wrażliwą skórą twarzy jest podrażnienie, uczucie ściągnięcia i napięcia skóry, spowodowane myciem twarzy wodą z kranu – dotyczy on aż 75% kobiet! Ten sam procent z nich stale odczuwa uczucie przesuszenia i ogólny dyskomfort. Ponad połowa respondentek boryka się z pieczeniem, mrowieniem i świądem, a objawy te utrzymują się dłużej niż kilka minut[1].

Dlatego stworzona w Laboratorium Iwostin linia preparatów oczyszczających Iwostin Sensitia delikatnie, a zarazem skutecznie zmywa zanieczyszczenia oraz makijaż, bez narażania skóry na kontakt z chlorowaną wodą, bez naruszania bariery hydrolipidowej naskórka. Wskazaniem do stosowania preparatów jest codzienna toaleta skóry twarzy, oczyszczenie, odświeżenie oraz pielęgnacja skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i zmian alergicznych lub źle tolerującej wodę.

W skład linii wchodzą:

 

Kojące mleczko do twarzy Iwostin Sensitia

Właściwości:

  • Wyjątkowo delikatnie oczyszcza skórę oraz usuwa makijaż twarzy i oczu
  • Nie narusza naturalnej, hydrolipidowej bariery ochronnej skóry
  • Starannie dobrany skład pozostawia skórę nawilżoną, bez podrażnień

Sposób użycia: przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym mleczkiem. Dla uzyskania lepszego efektu, po oczyszczeniu skóry mleczkiem, można zastosować Kojący tonik Iwostin Sensitia. Mleczko nie wymaga spłukiwania.

Substancje aktywne: wyciąg z alg morskich, Fucogel®, pantenol (prowitamina B5), alantoina, olej z pestek winogron, Natural Extract AP.

Cena: 29,90 zł (215 ml), 49,90 zł (500 ml)

Kojący płyn micelarny Iwostin Sensitia

Właściwości:

  • Delikatnie oczyszcza skórę oraz usuwa makijaż twarzy i oczu
  • Koi i nawilża
  • Zapobiega przeznaskórkowej utracie wody (TEWL), uzupełnia składniki NMF

Sposób użycia: przetrzeć twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym, następnie nałożyć odpowiedni krem pielęgnacyjny z linii Iwostin Sensitia. Produkt nie wymaga spłukiwania.

Substancje aktywne: wyciąg z alg morskich, pantenol (prowitamina B5), alantoina, olej z pestek winogron.

Cena: 29,90 zł (215 ml), 49,90 zł (500 ml)

 [1] Badanie CAWI, Wpływ skóry wrażliwej na wrażliwość emocjonalną, Niezależny Instytut Badawczy Ipsos dla Iwostin Sensitia, maj 2014 r.

  • No video selected.