6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Samoopalacze

Ochrona włosów przed słońcem

Samoopalacze

Bezpieczna alternatywa dla kąpieli słonecznych
Nie chcesz wystawiać skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych, ale chciałabyś mieć skórę muśniętą słońcem? Rozważ użycie samoopalacza. Poznaj działanie i jak poprawnie go stosować.

Nie chcesz wystawiać skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych, ale chciałabyś mieć skórę muśniętą słońcem? Rozważ użycie samoopalacza. Poznaj działanie i jak poprawnie go stosować.

Jak działają samoopalacze?

Samoopalacze nadają skórze opalony wygląd, bez działania promieni UV. Samoopalacze najczęściej sprzedawane są pod postacią kremów, żeli, balsamów i sprayów. W wielu salonach i Spa można profesjonalnie nałożyć samoopalacz w sprayu. Najpopularniejszym aktywnym składnikiem w samoopalaczu jest dihydroxyacetone (DHA). Po nałożeniu na skórę, DHA wchodzi w reakcję z martwymi komórkami na najbardziej zewnętrznej warstwie skóry, co daje efekt tymczasowego zabarwienia. Zabarwienia nie można zmyć wodą, ale w ciągu kilku dni ono znika, z powodu ścierania się martwych komórek. Większość samoopalaczy nie zawiera filtrów przeciwsłonecznych. Jeśli przebywasz większość czasu na słońcu, najważniejsze jest stosowanie kosmetyków z SPF.

Co z tabletkami opalającymi?

Tabletki opalające, które najczęściej zawierają aktywator koloru - canthaxanthin, nie są bezpieczne. W przypadku zażywania ich w dużej ilości, canthaxanthin może zmienić kolor skóry na pomarańczowy i wywołać pokrzywkę. Pigułki te mogą także uszkodzić wątrobę i prowadzić do formowania się kryształków w siatkówce oka (canthaxanthin retinopathy).

Czego możesz oczekiwać od samoopalaczy?

Samoopalacze najczęściej podczas nakładania są bezbarwne. Pełne zabarwienie skóry osiąga się najczęściej po 24 godzinach. Najlepsze rezultaty uzyskują osoby o jasnej karnacji bez piegów.

Czy stosowanie samoopalaczy jest bezpieczne?

Samoopalacze są bezpieczną alternatywą dla opalania na słońcu tak długo, jeśli stosuje się je zgodnie z zaleceniami.

Należy pamiętać, że samoopalacze są nakładane w salonach spa sprayem na całe ciało, także na twarz, aby zapewnić równomierny kolor. W takich sytuacjach samoopalacz może się dostać w okolice oczu, do nosa lub do ust. Potencjalne ryzyko połknięcia lub wchłonięcia DHA nie jest znane. Dlatego trzeba pamiętać, aby podczas aplikacji samoopalacza w sprayu zamknąć oczy i wstrzymać oddech.

Jak nakładać samoopalacz?

Stosuj samoopalacze zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • Na początku zrób piling. Przed nałożeniem samoopalacza umyj skórę szorstką gąbką lub nałóż piling na ciało, aby usunąć martwy naskórek. Jeśli golisz nogi, zrób to przed aplikacją samoopalacza.
  • Nakładaj delikatnie. Samoopalacz należy nakładać na suchą skórę dokładnie i delikatnie. W przypadku trudno dostępnych miejsc , warto poprosić kogoś o pomoc.
  • Aplikuj samoopalacz na dłonie na końcu. Po nałożeniu samoopalacza na twarz i ciało umyj dłonie. Pamiętaj o usunięciu samoopalacza spod paznokci. Następnie nałóż samoopalacz na wacik i rozprowadź go po wierzchu dłoni.
  • Pozostaw do wyschnięcia. Z ubraniem się poczekaj, aż samoopalacz całkowicie wyschnie.
  • No video selected.