6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Nocna zmiana

Nocna zmiana

SOS dla urody? Oprócz odpowiedniej pielęgnacji warto postawić na naturalne sposoby regeneracji. To, co najważniejsze dzieje się w czasie snu.

Preparaty na dzień dobierane są z ogromną starannością – one chronią twarz przed czynnikami zewnętrznymi, wygładzają, rozjaśniają. Warto z taką samą starannością podejść do wybory kosmetyków na noc. Nie bez znaczenia jest, co aplikuje się cerze przed spoczynkiem ani też jakość snu. Wówczas metabolizm i aktywność spadają, wzrasta natomiast tempo podziału komórek w tkankach.

Nocne marki

Podczas snu organizm regeneruje się i odbudowuje. Aby ten proces przyniósł jak najlepsze efekty, warto zadbać o dostarczenie odpowiednich substancji wspomagających. Naukowcy już wiedzą, że najcenniejsze dla nocnej regeneracji są m.in. kwas hialuronowy, proteiny, gliceryna, mocznik, minerały, witaminy A, E i C, flawonoidy, fitoestrogeny, peptydy. Składniki te mają różne zadania, np. witaminy flawonoidy i polifenole są silnymi antyoksydantami i wzmacniają organizm w zwalczaniu wolnych rodników. Kwas hialuronowy, mocznik i gliceryna wiążą wodę i tym samym dbają o odpowiednie nawilżenie skóry. Dodatkowo niektóre z nich łączą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze właściwej (kwas hialuronowy) oraz działają przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie (mocznik). Wybór kremu jest kwestią indywidualną i zależy od typu skóry.

Pielęgnacja na noc

Firma Revitacell oferuje kilka biodermokosmetyków na noc. Bioaktywne kremoserum regeneracyjno-odżywcze - Revitacell Stem Cells Regenerating & Nourishing Cream-Serum, na bazie unikatowego składnika NHAC Biocervin MIC-1, zawiera dodatkowo witaminę E, olej z awokado i orzeszków makadamii oraz syrop kukurydziany. Ta kompozycja składników zapewnia właściwe odżywienie i nawilżenie skóry oraz poprawę jej sprężystości i elastyczności. Intensywna kuracja regenerująca do skóry twarzy i szyi - Revitacell Stem Cells Face Therapy – której głównym składnikiem również jest surowiec NHAC Biocervin MIC-1 uzyskany z opatentowanych komórek macierzystych MIC-1 , zawiera dodatkowo witaminę B5, alantoinę, olej winogronowy, małocząsteczkowy kwas hialuronowy i masło shea. Preparat aktywuje procesy naprawcze oraz wielowymiarową regenerację skóry podczas snu. Kolejną propozycją na noc jest zestaw regeneracyjny do skóry twarzy. OpróczNHAC Biocervin MIC-1,zawiera także kwas hialuronowy, witaminę E, witaminę B3. Zestaw składa się z peelingu oraz maseczki. Wykonywany dwa razy w tygodniu peeling twarzy ułatwia i przyspiesza działanie składników aktywnych w kremach, a tym samym zwiększa skuteczność regeneracyjną preparatów.

Śpij zdrowo
Powiedzenie, że sen jest najlepszym kosmetykiem, ma głębokie uzasadnienie. Jak spać, aby to był zdrowy sen? Jednym wystarcza 5 godzin, inni potrzebują go aż dwa razy więcej. Nie długość jest ważna, ale jakość. Zdrowy, głęboki sen zapewnia lepsze samopoczucie oraz promienny wygląd cery. Zachowanie stałej pory spania, jest podstawą dobrego wypoczynku. Organizm lubi rutynę. Stres i wysiłek fizyczny lub intelektualny, podobnie jak posiłek tuż przed spaniem, mogą utrudnić zasypianie i zaburzyć nocną regenerację organizmu. Dlatego wieczorem najlepiej wybrać się na spacer, zrelaksować i wyciszyć. Podział komórek jest najintensywniejszy miedzy północą a 5 rano i przebiega dziesięciokrotnie szybciej niż za dnia. Kładąc się spać warto pamiętać, aby pomieszczenie było wywietrzone i zaciemnione. Dopiero wtedy uwalniany jest hormon snu – melatonina – i uruchamiany jest proces usuwania wolnych rodników.

  • No video selected.