6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Naprawiaj swoją skórę podczas snu

Naprawiaj swoją skórę podczas snu

Podczas snu twoja skóra najlepiej się odbudowuje! Obudź się ze wspaniale promienną skórą stosując kilka prostych porad.

Bądź śpiącą królewną!

Podczas snu twoja skóra najlepiej się odbudowuje! Obudź się ze wspaniale promienną skórą stosując kilka prostych porad.

Bądź śpiącą królewną!

Czas snu jest najlepszy, aby pomóc skórze lepiej wyglądać. "Kiedy śpisz, tempo przemiany materii jest niższe, więc nie produkujesz tak wielu szkodliwych dla skóry wolnych rodników. Plus, nie jesteś narażona na zanieczyszczenia środowiska lub promieniowanie UV, które mogą uszkodzić skórę – wyjaśnia Mary Lupo dermatolog z Nowego Orleanu - „Ponieważ organizm nie musi pracować na ochronę skóry w nocy, może skoncentrować się na naprawie szkód wyrządzonych przez cały dzień. Więc wszelkie produkty używane przed położeniem się spać, będą bardziej skuteczne, zarówno te nawilżające, jak i redukujące zmarszczki czy rozjaśniające.”

Umyj twarz…

Może brzmi to dziwnie, ale naprawdę wiele kobiet nie myje twarzy na noc, zwłaszcza, jeśli nie nosi makijażu. Brud, martwy naskórek, resztki ropy naftowej, które zbierają się na skórze zatykają pory snu i mogą prowadzić do zapalenia i trądziku.

Jeśli nie umyjesz twarzy, nałożone produkty nie będą skuteczne, bo na ich drodze stoi warstwa brudu. Zatem dokładnie oczyść twarz. Jeśli masz makijaż – dokładnie go zmyj, ponieważ w nocy pigmenty z kosmetyków mogą dostać się do oczu i je podrażnić, a pozostawiony tusz na rzęsach może doprowadzić do ich złamania.

Oczyszczaj jeszcze dokładniej…

Aby zyskać świeży, młody wygląd skóry, przede wszystkim musisz oczyścić ją z martwych komórek naskórka, jednak może to spowodować, że skóra będzie nieco bardziej uwrażliwiona. Piling pomaga usunąć martwy naskórek, ale czyni skórę wrażliwą na słońce i czynniki zewnętrzne, więc najlepiej jest go wykonać na noc. W zależności od tego, jak wrażliwa jest twoja skóra, w sklepie znajdziesz pilingi gruboziarniste, drobnoziarniste czy enzymatyczne dla wrażliwej skóry.

Dla matowej skóry, przeciw zmarszczkom lub przebarwieniom eksperci zalecają stosowanie określonych kremów z retinoidami, które zachęcają skórę do tworzenia nowych komórek skóry, zwiększają produkcję kolagenu, a także odblokowują pory.

Nawadnianie

Podczas snu temperatura ciała wzrasta, co może doprowadzić do uwolnienia potu i wilgoci, która wysusza skórę. Szczególnie w miesiącach zimowych, kiedy w pomieszczeniach jest ogrzewanie.

Aby utrzymać skórę nawilżoną, nałóż cienką warstwę kremu nawilżającego, który zawiera substancje pochłaniające wilgoć, takich jak kwas hialuronowy lub zawiera glicerynę, które wiążą wodę w skórze, a także ceramidy, które przywrócą barierę lipidową” mówi Diane Berson, profesor dermatologii w Weill Cornell Medical College. Możesz także użyć nawilżacza na noc do uzupełnienia wilgoci w powietrzu.

Cienie pod oczami

Aby zredukować cienie pod oczami, użyj kremu pod oczy zawierającego peptydy, czyli łańcuch aminokwasów, który pobudza skórę do produkcji kolagenu. "Nałóż krem około godzinę przed położeniem się spać, aby kosmetyk mógł się dobrze wchłonąć i zredukować ryzyko przedostania się kremu do oczu, co mogłoby spowodować podrażnienia" mówi Francesco Fusco, dermatolog z Manhattanu. "Delikatnie wklep krem opuszkami palców, nie pocieraj i nie aplikuj kremu na dolną linię rzęs.

Wygładź usta

Przed położeniem się spać, zanurz szczoteczkę do zębów w roztworze sody oczyszczonej I wody i zetrzyj martwy naskórek. Następnie użyj kremu zawierającego glicerynę, pantenol aby wygładzić usta.

Właściwa pozycja spania

Twoja ulubiona pozycja spania, może okazać się nie najlepsza dla twojej urody. “Przyśpieszone starzenie się skóry jest spanie na twarzy " przestrzega Lupo. "W przyciśniętej do poduszki twarzy jest niska cyrkulacja z czasem tworzą się zagięcia i w efekcie zmarszczki."

Eksperci rekomendują spanie na plecach. Jeśli jest to dla ciebie zbyt trudne, śpij na poduszkach z satyny, która nie odciska się na twarzy.

  • No video selected.