6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Moc oczyszczania bez podrażniania

Moc oczyszczania bez podrażniania

NOWOŚĆ! Łagodna emulsja micelarna Emolium

Marka Emolium została wzbogacona o Łagodną emulsję micelarną, przeznaczoną do oczyszczania skóry twarzy i okolic oczu o specjalnych wymaganiach, w tym szczególnie wrażliwej, podrażnionej po zabiegach dermatologii estetycznej lub skłonnej do schorzeń dermatologicznych (alergie, atopia, trądzik młodzieńczy lub różowaty). Preparat łączy w sobie właściwości oczyszczające i nawilżające. Przywraca komfort skórze, pozostawia ją ukojoną i zregenerowaną. Emulsja została przebadana dermatologicznie oraz okulistycznie.

„Alergie skóry są często wynikiem zaburzenia integralności bariery naskórkowej, spowodowanego częstym użyciem niektórych mydeł i detergentów. Naszym płaszczem ochronnym jest warstwa rogowa naskórka. Detergenty mogą powodować brak odpowiedniego nawilżenia tej warstwy skóry, w wyniku czego pojawią się w niej szczeliny, przez które z kolei penetrują czynniki zewnątrzpochodne – mówi dr n. med.
Adam J. Sybilski z Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, WUM.

Wraz z rosnącymi oczekiwaniami konsumentek dotyczącymi perfekcyjnego a zarazem łagodnego oczyszczania alergicznej skóry bez dodatkowych podrażnień, zyskują na popularności micele - niewielkie, niepozorne cząsteczki rozpuszczające wszelkie zanieczyszczenia. Ich siła bierze się z budowy, niespotykanej w żadnych innych strukturach stosowanych w preparatach kosmetycznych. Jak podkreśla Anna Górka, Kierownik Działu Badawczo Rozwojowego Sanofi-Aventis „Wyjątkowa budowa miceli pozwala na zamknięcie wszelkich zanieczyszczeń w jej wnętrzu, co chroni skórę przed ich ponownym osadzaniem się na powierzchni. Pozwala to na dokładne i bardzo łagodne oczyszczenie a jednocześnie uniknięcie podrażnień. Zatem wielką zaletą preparatów zawierających micele jest fakt, że nie trzeba nimi szorować twarzy, by wyłapać wszelkie zanieczyszczenia”.

W odpowiedzi na potrzeby konsumentów powstałaŁagodna emulsja micelarna Emolium, kompletny emolient zalecany do codziennej higieny skóry wrażliwej, podrażnionej i skłonnej do alergii. Dzięki łagodnej bazie myjącej z micelami, skutecznie pochłania zanieczyszczenia, cząsteczki makijażu i sebum. Zawartość 5 składników nawilżających (olej winogronowy, pantenol, wyciąg z alg, alantoina, mocznik) sprawia, że po zastosowaniu skóra jest skutecznie oczyszczona, nawilżona i ukojona, a jej bariera lipidowa – nienaruszona. Emulsja nie zawiera parabenów, mydła oraz SLS i SLES.

Sposób użycia: Formuła emulsji daje większą gęstość w porównaniu do preparatu w formie płynu. Kremowa konsystencja ułatwia stosowanie i eliminuje konieczność użycia wody. Emulsję można zatem stosować na dwa sposoby:

  • bez wody – należy nanieść na twarz za pomocą wacika i delikatnie oczyścić skórę,
  • z wodą, bez użycia płatków kosmetycznych, co zminimalizuje pocieranie i pozwoli na uniknięcie podrażnień. Należy nalać małą ilość preparatu na dłoń i nakładać na skórę delikatnie go wmasowując, a następnie spłukać wodą.
  • No video selected.