6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Kwas hialuronowy – eliksir młodości

Od lat kwas hialuronowy cieszy się niesłabnącą popularnością. Robi zawrotną karierę w kosmetyce, medycynie estetycznej, a nawet w chirurgii plastycznej. Zwany „eliksirem młodości” jest cennym składnikiem kremów do twarzy.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie, między innymi w skórze. Podstawową funkcją tego kwasu jest wiązanie wody – odpowiada za właściwy poziom nawilżenia – dzięki niemu skóra jest elastyczna, gładka, sprężysta. Jego ilość zależna jest od wieku – najwyższe stężenie jest w skórze niemowląt i dzieci. Jednak z wiekiem jego „produkcja” stopniowo się zmniejsza, co odczuwamy na własnej skórze, bo staje się ona sucha, szorstka, pomarszczona.

Gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych, które tracą elastyczność. W efekcie skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki. Aby zapewnić właściwy poziom nawilżenia skóry i opóźnić efekty starzenia, wymyślono kremy z kwasem hialuronowym, zwanym "eliksirem młodości”.

Do niedawna był to głównie kwas pozyskiwany naturalnie (np. z koguciego grzebienia, pępowiny), dziś to głównie syntetyk, doskonale tolerowany przez skórę. Testy i badania potwierdzają: po zastosowaniu kremów z kwasem hialuronowym skóra wygląda młodziej, naskórek jest wygładzony i bardziej elastyczny.

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kremów odmładzających. Często wykorzystuje się go w gabinetach medycyny estetycznej.

Czy wiecie, że:

  • Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego może związać aż 250 cząsteczek wody!
  • Kremy z hialuronem można bezpiecznie stosować również zimą. To prawda, że zasadniczo preparaty nawilżające mogą prowadzić do rozszerzenia naczynek krwionośnych, a niska temperatura potęgować takie efekty, jednak kwas hialuronowy tak nie działa. Kremy są właśnie szczególnie polecane tym, którzy źle znoszą zmienne warunki atmosferyczne. Chronią, łagodzą, wygładzają - bez pękających naczynek!
  • Kwas hialuronowy jest stosowany także w medycynie w celu leczeniu wielu chorób, może być stosowany przez alergików – nie uczula!
  • No video selected.