6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Jak zmniejszyć blizny potrądzikowe?

Jak zmniejszyć blizny potrądzikowe?

Acne vulgaris dotyka aż 90% nastolatków, a wśród dorosłych od 12 do 14% osób ma tę przypadłość, która wpływa na stan psychiczny i relacje społeczne.

Jak zmniejszyć blizny potrądzikowe – metody terapii

Wygląd blizny można zmniejszyć, opierając się na dwóch procesach skórnych: złuszczaniu oraz stymulacji żywych warstw skóry do odnowy.

Stosowane są następujące zabiegi: peeling chemiczny, mikrodermabrazja, metody chirurgiczne, laseroterapia, kriochirurgia, mezoterapia, wypełnianie ubytków skóry.

Oprócz zabiegów leczniczych stosuje się zabiegi pielęgnacyjne, natłuszczanie, nawilżanie i masowanie.

Blizny należy chronić przed wpływem promieniowania UV i wysokich temperatur.

Częstą alternatywną metodą szczególnie w przypadku blizn świeżych jest stosowanie żelów i plastrów silikonowych oraz kremów, olejków z aktywnymi substancjami wspomagającymi właściwe gojenie się ran oraz poprawiającymi wygląd już istniejących blizn. Mechanizm działania takich produktów to zapewnienie wilgotnego środowiska (nawilżenie naskórka) na zasadzie okluzji (zahamowanie utraty wody). W takim mechanizmie działa na blizny olej mineralny oraz olejek Bio-oil.

Badanie Bio-oil

Przeprowadzono badanie, w którym ustalono wpływ Bio-Oil na wygląd blizn potrądzikowych.

Badanie miało na celu ocenę skuteczności preparatu BioOil w poprawie wyglądu blizn potrądzikowych na twarzy. Badaniu poddano 44 osoby ze świeżymi bliznami poniżej 1 roku. W tej grupie: 32 osoby stosowały Bio-oil 2 razy dziennie przez 10 tygodni oraz 12 osób było grupą bazową, nie stosującą terapii Bio-oil.
Pomiary przeprowadzano w tygodniu 0, 4, 8, 10 i obejmowały one całkowitą ocenę blizn (GSS) oraz pomiar koloru blizn potrądzikowych (pomiar zaczerwienienia, pomiar poziomu łoju skórnego, dokumentację liczby zaskórników i zmian zapalnych) ocenionych przez dermatologa. Przy każdej wizycie uczestnicy wypełniali również kwestionariusze samooceny.

Wyniki: Kwestionariusze wykazały, że 84% osób z grupy Bio-Oil wskazało na poprawę ogólnego wyglądu blizn potrądzikowych, 90% zauważyło poprawę w kolorycie skóry. Bio‑Oil nie powodował ani nie wzmagał trądziku. Nie odnotowano też zwiększenia wydzielania łoju (sebum). Przeczytaj więcej o produkcie.

  • No video selected.