6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Jak zaradzić przesuszaniu się skóry u niemowlaka?

Jak zaradzić przesuszaniu się skóry u niemowlaka?

Zauważyłaś, że skóra Twojego dziecka jest przesuszona? Skorzystaj z zamieszczonych poniżej wskazówek, a już wkrótce znów będzie aksamitna i miła w dotyku.

Skóra niemowlaka jest bardzo delikatna, dlatego szybko traci wodę. Szczególnie należy zadbać o jej nawilżenie po powrocie z wakacji. Wysokie temperatury i morska bryza przyspieszają bowiem wysuszanie delikatnego naskórka. Oto kilka podpowiedzi w jaki sposób temu przeciwdziałać:

· Kąpiel dziecka nie powinna trwać zbyt długo. W zupełności wystarczy ok. 10 min.

· Woda do kąpieli nie może być zbyt ciepła. Odpowiednia to ok. 37 stopni C.

· Do mycia dziecka należy używać naturalnego mydła, np. Krabik (w cenie ok. 4 zł), płynu do kąpieli z oliwką (w cenie ok. 14 zł, oprócz oczyszczania skóry, również nawilża ją i natłuszcza) lub – w przypadku wyjątkowo suchej skóry – warto sięgnąć po emulsję olejową Emulinka (w cenie ok. 20 zł).

· Tuż po umyciu i delikatnym osuszeniu ręcznikiem, gdy ciałko jest rozgrzane, a skóra nie jest jeszcze całkiem wyschnięta, należy zastosować preparaty pielęgnacyjne. Wtedy najlepiej się wchłaniają.

            Do pielęgnacji skóry niemowląt rewelacyjnie sprawdzają się oliwki z oferty Skarbu Matki (w cenie ok. 11 zł). Łagodzą, nawilżają i natłuszczają skórę. Zabezpieczają też przed otarciami. To również świetny kosmetyk do masażu maluszka. Mogą być stosowane już od pierwszych dni życia.

            Zamiennie z oliwkami można stosować Krem nawilżający (w cenie ok. 11 zł). Preparat nawilża i natłuszcza skórę oraz łagodzi i redukuje podrażnienia. Jest wyjątkowo łagodny i delikatny. Można smarować nim zarówno buzię dziecka, jak i ciałko. Zawiera wyciąg z rumianku, witaminę E oraz d-panthenol. Może być stosowany od pierwszych dni życia.

            Po zastosowaniu preparatu pielęgnacyjnego należy odczekać chwilkę, aby składniki odżywcze dobrze wchłonęły się, a następnie ubrać dziecko.

  • No video selected.