6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Jak walczyć z przebarwieniami skórnymi?

Jak walczyć z przebarwieniami skórnymi?

 Kremy wybielające na lato? Jak powstają przebarwienia? Dlaczego latem warto chronić skórę?

Okres letni często pozostawia ślad po sobie, nie tylko w postaci pięknej opalenizny, ale i niestety przebarwień skórnych.

Ich pozbycie się często wymaga zastosowania długotrwałego, nierzadko kosztownego postępowania. Jest ono najskuteczniejsze, jeżeli znamy mechanizm ich powstawania. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że powstają one głównie pod wpływem ekspozycji na promienie UV, które są odpowiedzialne za rozpoczęcie procesu melanogenezy.

Co to jest melanogeneza i jaki jest mechanizm powstawania przebarwień?

Jest to proces tworzenia melaniny-barwnika skóry, który gromadzi się w komórkach warstwy podstawnej naskórka- melanocytach. Melanogeneza jest to złożony, enzymatyczny proces polimeryzacji i oksydacji aminokwasu-tyrozyny.

Najistotniejszym enzymem przemian biochemicznych tego procesu jest tyrozynaza, która zależy od jonów miedzi. Grupy SH (sulfhydrylowe),znajdujące się w naskórku, blokują melanogenezę. Podczas ekspozycji na promienie UV, grupy SH utleniają się, co aktywuje tyrozynazę. Wyprodukowana melanina gromadzi się w melanosomach, które transportowane są do komórek naskórka gdzie pod wpływem różnych czynników, a w szczególności promieniowania UV dochodzi do pękania melanosomów i przedostawania się barwnika do wnętrza keratynocytu (komórki naskórka). Co ok.28 dni skóra przechodzi proces odnowy komórkowej, wówczas melanosomy wędrują stopniowo na powierzchnię naskórka i złuszczają się.

Hiperpigmentacje, inaczej przebarwienia skórne, są ograniczonymi, nieregularnymi plamkami, ciemniejszymi od koloru skóry danej osoby. Mogą mieć różne podłoża, głównie genetyczne (piegi, plamy soczewicowate), hormonalne (ostuda) i wtórne. Te ostatnie powstają w wyniku wzrostu liczby melanocytów na danym obszarze skóry oraz wywołane są przez stan zapalny niszczące keratynocyty, zawierające melaninę, która przechodzi do skóry właściwej i zostawia tam swoistego rodzaju „tatuaż”.

Przebarwienia dzielą się w zależności od stopnia kumulacji barwnika na: naskórkowe, skórne, mieszane i skórno-naskórkowe.

Diagnoza

W celu sprawdzenia głębokości przebarwień, skórę poddaje się badaniu lampą Wooda. Badanie to jest szczególnie ważne w przypadku melazmy (ostudy). Dzięki określeniu charakteru przebarwień w zależności od ich lokalizacji w skórze, możemy wybrać najbardziej skuteczne postępowanie.

Pielęgnacja i postępowanie

Jakim procesom wybielającym i rozjaśniającym możemy poddać naszą skórę?

1. Przede wszystkim musimy zredukować bodźce, które stymulują aktywność melanocytów. Istotne jest zatem zapewnienie skutecznej ochrony przed promieniami UV, co może skutecznie zapobiec powstawaniu przebarwień, bądź nie dopuści do pogłębiania się już istniejących. Produkty z odpowiednio dobranym do karnacji filtrem są w tym przypadku absolutną podstawą codziennej pielęgnacji.

Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się produkty kosmetyczne z wysokim filtrem- SPF 50+, jak na przykład doskonały dermokometyk szwajcarskiej marki Skincode.

Krem ochronny do twarzy SPF 50 (Sun protection face lotion)

Jest beztłuszczowy, zapewnia skuteczną ochronę przed szerokim spektrum promieni UVA/UVB i związanymi z nim fotouszkodzeniami naskórka powstałymi podczas kąpieli słonecznych. Zawarta w nim witamina E i CM-Glucan (polisacharyd) wspomagają działanie filtrów przeciwsłonecznych: chronią przed stresem oksydacyjnym i stymulują naturalne zdolności skóry do regeneracji i odbudowy własnej bariery ochronnej. Ponadto produkt bez parabenów, konserwantów, zapachów i substancji pochodzenia zwierzęcego.

Przeczytaj więcej o tym produkcie i poznaj wyniki testu.

 

 2. Należy również stosować aktywne kosmetyki, które działają na :

  •         degradację i hamowanie aktywności enzymu tyrozynazy
  •         przyspieszenie złuszczania, a przez to odnowę naskórka.

Skutecznymi dermokosmetykami, które zawierają innowacyjne składniki aktywne są preparaty rozjaśniające Skincode Essentials. Opatentowany składnik BIOWHITE składa się z czterech ekstraktów roślinnych: morwy, tarczycy bajkalskiej, skalnicy rozłogowej i winogron. Rozjaśnia przebarwienia i zapobiega powstawaniu nowych, poprzez zahamowanie ich syntezy – inhibuje tyrozynazę.

Badania udowadniają, że składnik Biowhite wykazuje wysoką skuteczność w hamowaniu melanogenezy poprzez blokowanie tyrozynazy – kluczowego enzymu w procesie syntezy melaniny. Biowhite dostarcza najbardziej skuteczne składniki o właściwościach wybielających. Doskonale dobrane działają na wielu poziomach: od redukcji miejscowo nagromadzonej melaniny do inhibicji tyrozynazy, regulując produkcję melaniny. Produkty rozjaśniające Skincode Essentials są idealne do kuracji wybielającej, a także do pielęgnacji zapobiegającej przebawieniom dla osób o cerze skłonnej do powstawania zmian pigmentacyjnych. Doskonale podtrzymują efekt wybielających zabiegów dermatologicznych i kosmetycznych. Wzbogacenie produktów o CM-Glucan, który wzmaga efekt keratynizacji naskórka, pozwala na szybsze złuszczenie zewnętrznej powierzchni naskórka.

W skład tej linii wchodzą 3 produkty:

   

    Krem rozjaśniający z ochroną przeciw UV SPF 12
    (UV-Protective Whitening Cream SPF 12)

    Przeczytaj więcej o tym produkcie i poznaj wyniki testu.

 

                 Rozjaśniający krem pod oczy (Lightening Eye Contour Cream)                    

                 Przeczytaj więcej o tym produkcie i poznaj wyniki testu.

 

 

 

Emulsja kojąco-rozjaśniająca (Cool-White Essence)

Przeczytaj więcej o tym produkcie i poznaj wyniki testu.

 

 

 

 

 

Zatem, aby skutecznie zachować młody, świeży i promienny wygląd cery bez przebarwień, należy pamiętać o tych niewielu, ale jakże istotnych zasadach. Mogą one uchronić nas przed kosztownymi zabiegami niwelującymi przebarwienia. Jeśli natomiast borykamy się z istniejącymi już na naszej skórze przebarwieniami i zdecydowaliśmy się zawalczyć z nimi, warto tę walkę rozpocząć od zasięgnięcia fachowej porady lekarza dermatologa, jak również poprosić o pomoc w aptece, gdzie obecnie dostępne są produkty o działaniu skutecznie wybielającym.

 

  • No video selected.