6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Jak dotrzymać postanowień noworocznych?

Wypowiedź: Monika Honory, specjalistka ds. żywienia oraz autorka nowatorskiej diety.

Od pierwszych dni stycznia towarzyszą nam one, postanowienia noworoczne. Tylko nielicznym udaję się przy nich wytrwać, nie ulegając pokusom. Co zrobić, aby postanowienia noworoczne nie stały się tylko pustymi obietnicami?

 - Początek nowego roku jest to czas, kiedy planujemy swoje postanowienia noworoczne. Z moich doświadczeń wynika, że lepiej jest zaplanować ich mniej, ale być bardziej konsekwentnym w ich realizacji, mówi newsrm.tv Monika Honory, specjalistka ds. żywienia oraz autorka nowatorskiej diety.

Doświadczenie Moniki Honory pokazuje również, że blisko 70 proc. kobiet jako jeden z  celów zakłada utratę wagi.  Specjalistka uważa, że w takich sytuacjach nie powinniśmy wyznaczać  sobie konkretnego terminu, do kiedy chcemy wagę zredukować. Jeśli postanawiamy na przykład, że do wakacji chcemy utracić 20 kilogramów naszej wagi, a w takcie okaże się, że redukcja jest znacznie wolniejsza, to albo stracimy motywację w dalszym działaniu albo będziemy skłonni  sięgnąć po narzędzia, które w konsekwencji mogą się okazać niebezpieczne i niezdrowe dla naszego organizmu. – Zachęcam gorąco do tego, aby wybierać takie metody, które będą dla nas zdrowe, naturalne, zgodne z naszym metabolizmem i przede wszystkim nie doprowadzą do efektu jojo, jeśli nawet chudniemy trochę wolniej, niż sobie założyliśmy, to dobrze, widocznie tak jest bezpiecznie i zdrowo dla nas samych, dodaje Monika Honory.  Należy szanować i akceptować odmienność naszych organizmów oraz pamiętać, że każdy z nas jest indywidualną jednostką. 

Obejrzyj wypowiedź Moniki Honory.