6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Gładkie ciało na lato – poradnik dla kobiet

Już za chwilę rozpoczyna się sezon wakacyjny! Plaża, morze, słońce… i Ty w letnich kreacjach odsłaniających ciało. Co zrobić, aby w słoneczne dni prezentować jedwabiście gładką skórę?

Już za chwilę rozpoczyna się sezon wakacyjny! Plaża, morze, słońce… i Ty w letnich kreacjach odsłaniających ciało. Co zrobić, aby w słoneczne dni prezentować jedwabiście gładką skórę? Firma Wilkinson – ekspert w kwestii golenia, przedstawia kilka porad, które sprawią, że w tym sezonie odsłonisz piękne ciało bez podrażnień. Golenie stanie się dla Ciebie przyjemnym rytuałem!

Zdecydowanej większości kobiet golenie kojarzy się z zacięciami i zaczerwienieniem skóry oraz wrastającymi włoskami. Szczególnie wrażliwe miejsca, jak okolice bikini, często narażone są na podrażnienia. Firma Wilkinson wie jak dużą rolę w codziennej pielęgnacji odgrywają dobre kosmetyki i maszynki do golenia. Przygotowała też krótki poradnik jak z nich właściwie korzystać.

Zacznij od nałożenia odpowiedniego żelu bądź pianki do golenia. Najlepiej, by był to kosmetyk do skóry wrażliwej (np.: Wilkinson Lady Bikini), który we właściwy sposób przygotuje skórę do golenia. Sucha skóra jest twarda, co sprawia, że włosy nie są w stanie jej przebić i pojawia się problem wrastania. Nawilżenie skóry, troska o jej elastyczność jest niezbędnym elementem zapobiegania wrastaniu włosów.

Kolejnym czynnikiem osłabiającym włosy, a zatem podnoszącym ryzyko ich wrastania, jest usuwanie cebulek poprzez np. depilację woskiem. Osłabione w ten sposób włoski nie są w stanie przebić skóry. Golenie maszynką nie osłabia włosów, wprost przeciwnie – łatwiej wychodzą one na zewnątrz. Dlatego osobom z problemem wrastających włosków zalecamy golenie za pomocą odpowiedniej maszynki.

Jak ją dobrać? Potrzebne są dobre, elastyczne ostrza na ruchomej główce, które idealnie dopasują się do kształtu golonych powierzchni, co uczyni golenie dokładnym a jego efekt – trwalszym. Paski nawilżające, nasączone np. aloesem, nadadzą poślizg ruchom maszynki i zapobiegną ewentualnym podrażnieniom. Tak komfortowe golenie można osiągnąć już za sprawą maszynki jednorazowej. Quattro for Women to maszynka jednorazowa zapewniająca komfort golenia porównywalny z maszynkami systemowymi.

Wskazówki dotyczące golenia

Zaopatrzona w odpowiednie narzędzia, możesz przystąpić do golenia! Kilka porad o czym powinnaś pamiętać:

  • Przed goleniem musisz odpowiednio oczyścić skórę oraz nawilżyć ją ciepłą wodą, dzięki czemu rozszerzysz pory i ułatwisz usuwanie włosów.
  • Nałóż żel bądź piankę na wybraną powierzchnię ciała. Postaraj się by kosmetyk był równomiernie rozprowadzony i spieniony. W ten sposób nie tylko dodatkowo zmiękczysz włosy ale również nadasz poślizg ostrzom maszynki.
  • Podczas depilacji nóg przesuwaj maszynkę pod włos. Dzięki temu precyzyjnie pozbędziesz się zbędnego owłosienia.
  • Pamiętaj, aby po zakończeniu golenia opłukać maszynkę pod bieżącą wodą.
  • No video selected.