6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Body Balance!

Body Balance!

Testujemy niezwykły masaż odchudzająco-modelujący sylwetkę.

Czy wiesz, że:

  • Sztuka masażu była znana już tysiące lat p.n.e., a masaż pochodzi z Chin i Indii.
  • W 2698 r p.n.e. mocarz chiński Hoang-Ti, twórca reguł higieny, wydał dzieło Cong-Fou (Sztuka człowieka), które zawierało opisy rytualnych pozycji i ruchów zalecanych w celu usunięcia różnego rodzaju dolegliwości i innych objawów chorobowych.
  • 1800 lat p.n.e w hinduskiej księdze Weda zawarto pierwsze dokładne wskazówki wykonywania masażu.
  • Masaże zalecali także Hipokrates, Celsus, Galen.
  • W Grecji masaż stosowany był jako namaszczanie i nacieranie sportowców biorących udział w igrzyskach olimpijskich.

Tyle historii!

Dzisiaj jest znanych wiele technik masażu, a wśród nich - masaż Body Balance – odchudzająco-modelujący.

O Body Balance opowiedział nam i wykonał, ekspert fizjoterapii – Paweł Horochowski z ośrodka „CUDowne Zdrowie” na warszawskim Ursynowie.

BODY BALANCE to wyjątkowy masaż. Pobudza procesy przemiany materii, usuwa zastoje żylne i limfatyczne, celullit, wzmacnia organizm i przywraca mu naturalną harmonię. W pierwszej części masażu, terapeuta po głębokim rozluźnieniu ciała, wykonuje drenaż limfatyczny. W drugiej dochodzi do usunięcia toksyn i podnosi się poziom energii w ciele.

W bardzo krótkim czasie, dzięki zastosowanym technikom BODY BALANCE, możliwe jest maksymalne rozluźnienie organizmu i zresetowanie pamięci komórek. Podczas masażu ciało jest mocno rozgrzane, co daje dużą swobodę w jego modelowaniu.

Drenaż limfatyczny, jako technika głębokiego masażu, przywraca właściwe krążenie płynów w organizmie, poprzez usunięcie toksyn i zastojów limfy. Połączenie masażu z zabiegiem przy użyciu płytki z rogu bawolego, odblokowuje prawidłowy przepływ energii w ciele i zapewnia jędrność skóry.

TEST REDAKCJI

Kasia: To prawda, Body Balance jest wyjątkowy, ale to nie tylko masaż. To cały proces z diagnostyką organizmu. Na zabieg przyszłam z obolałym odcinkiem lędźwiowym, ale postanowiłam się z tego nie zwierzać. Tymczasem problem ten został odkryty już na samym początku. Pan Paweł przy pierwszym zetknięciu z moim kręgosłupem, precyzyjnie wskazał, gdzie leży problem i praktycznie jednym ruchem dłoni ból zdjął. Niezwykłe.

Następnie moje plecy, kark, ręce poddał intensywnemu masażowi. Masaż jest bardzo intensywny, mocny, ale przyjemny, ponieważ dochodzi do "odcięcia receptorów czucia". Bardzo szybko mięśnie się rozluźniają. Dzięki temu terapeuta może użyć całych swoich sił i wiedzy, aby doprowadzić nasze ciało do porządku, dać mu impuls do regeneracji i nakierować na drogę do harmonii. Miejsce, gdzie istnieje ucisk, lub jakieś spięcie, jest szybko identyfikowane przez terapeutę i rozluźnione. Ciekawe jest także to, że ten masaż rzeczywiście modeluje sylwetkę. Niektóre panie mogą tę różnicę zauważyć już po pierwszym zabiegu. W moim przypadku różnica nie była bardzo widoczna, ale u mojej koleżanki była zauważalna.

Poprzez masaż można nie tylko pozbyć się zastojów, ale także zwapnień i złogów, które czasem powstają pod skórą. Do nich należą także tworzące się nieestetyczne tłuszczaki. Tłuszczaki to nic więcej, jak skumulowane toksyny, które można rozmasować i w naturalny sposób zostaną usunięte z organizmu.

Ostatni etap to masaż specjalistyczną płytką z rogu bawolego. Ten zabieg musi być wykonany na końcu, gdy mięśnie są rozluźnione i nerwy nie przewodzą bodźców. Bez tego byłby zbyt bolesny. Zadanie tego masażu to mocne oczyszczenie organizmu z toksyn, odblokowanie prawidłowego przepływu energii w meridianach i pobudzenie przemiany materii.

Po masażu dostałam do wypicia wodę alkaliczną i całą butelkę tejże wody do domu. Woda alkaliczna neutralizuje toksyny, które podczas intensywnego masażu zostały uwolnione do krwi. Ponadto woda alkaliczna ma mniejszą cząsteczkę niż zwykła woda, więc znacznie lepiej nawadnia ciało, szybciej wnika do komórek oczyszczając je. Wodę pacjentka pije wciągu całego dnia po masażu, aby wyprowadzić toksyny z organizmu.

Kiedy powinnaś wybrać się na masaż? Moim zdaniem masaż jest elementem profilaktyki zdrowia. Jego główne zadanie, to wyprowadzenie toksyn z organizmu, a zatem oczyszczenie ciała. Modelowanie sylwetki, jak dla mnie, jest przyjemnym efektem ubocznym. Ale oczywiście, jeśli dla Ciebie wymodelowanie, odchudzenie sylwetki jest najważniejsze, wtedy będziesz miała dodatkowy bonus - detoksykację organizmu :).

Do tego artykułu załączam filmik przedstawiający, jak przebiega masaż. Zauważcie, że pacjentka po masażu była tak rozluźniona, że ciężko jej było opowiedzieć, co czuła. Rozumiem ją. Rzeczywiście tak jest. Dochodzi do głębokiego rozluźnienia mięśni i naprawdę nie chce się z tego stanu wychodzić! Polecam wszystkim ten zabieg. To solidna dawka wiedzy, a przede wszystkim bardzo skuteczny masaż.