6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

4 URODZINY SEPHORA E-STORE

4 URODZINY SEPHORA E-STORE

Perfumeria internetowa Sephora wystartowała w Polsce dokładnie 4 lata temu.

W tym czasie stała się ulubioną destynacją zakupową rzeszy klientów SEPHORA, sprawiając, że jest to perfumeria o największych obrotach wśród wszystkich perfumerii SEPHORA w Polsce. O budowaniu sukcesu sklepu internetowego opowiada Małgorzata Kwiecień, Senior Digital Manager SEPHORA.

 Jak uruchomienie sklepu internetowego wpłynęło na biznes SEPHORA w Polsce?

Dzięki uruchomieniu sprzedaży on-line w 2014 roku, zyskaliśmy rzeszę nowych klientów. Dotarliśmy do miejsc, w których nie mieliśmy tradycyjnych perfumerii. Klienci perfumerii stacjonarnych równie często odwiedzają perfumerie internetową np. by sprawdzić nowości, czy dostępność produktu, jak i swoją ulubioną, stacjonarną perfumerię, w której mogą przetestować produkt. Obecnie liczba odwiedzin w naszej perfumerii on-line rośnie w tempie 40% rok do roku.
To ogromna dynamika, będąca w dużej mierze efektem zmieniającej się świadomości i preferencji polskich konsumentów, którzy przez minione 4 lata pokochali zakupy przez internet. Obecnie już ponad połowa internautów kupuje w polskich e-sklepach (wg Gemius 2017). Od 3 lat notujemy kilkudziesięcioprocentową dynamikę wzrostu sprzedaży w kanale e-commerce. To także już od 2016 roku perfumeria o największych obrotach w całej naszej sieci. Waga e-commerce w biznesie Sephora wciąż rośnie.

Jakie działania SEPHORA sprawiają, że klienci dokonują zakupów właśnie na sephora.pl?

Bardzo dbamy o omnichannelowe podejście do naszego klienta. Stawiamy na spójność obu kanałów sprzedaży poprzez oferowanie takiego samego doświadczenia zakupowego i serwisu – od próbek otrzymywanych do zakupu po bezpłatną usługę pakowania na prezent.

Staramy się oferować te same promocje, co nie jest standardem w naszej branży. Bardzo często to właśnie w perfumerii on-line jako pierwszej, pojawiały się nowe marki i produkty. Oferujemy również niektóre marki – takie jak na przykład pełne portfolio Huda Beauty czy Zoeva –  na wyłączność klientom perfumerii on-line.

Myślę, że unikany asortyment perfumerii SEPHORA to siła naszej perfumerii. SEPHORA na całym świecie śledzi trendy i jako pierwsza oferuje topowe marki, dostępne u nas na wyłączność. Nasi klienci kochają nowości i wiedzą, że właśnie w SEPHORA jest ich najwięcej. Z myślą o nich, stworzyliśmy kanał komunikacji Beauty Bord, pozwalający dzielić się inspiracjami i opiniami o produktach. W minionym roku uruchomiliśmy również aplikację SEPHORA na smartfony, która sprawia, że zakupy on-line w perfumerii SEPHORA są dosłownie na wyciągniecie ręki naszych klientów.

Czym SEPHORA zaskoczy klientów e-sklepu w najbliższych miesiącach?

Jak wspominałam, unikalny asortyment to nasz wyróżnik na rynku, dlatego to właśnie w tym obszarze pojawi się najwięcej niespodzianek. Wspólnie z klientami on-line odkryjemy nowe marki, niedostępne dotąd w Polsce, zarówno pielęgnacyjne, jak i makijażowe, które zadebiutują on-line. Staramy się budować pozytywne doświadczenia zakupowe , dlatego też systematycznie pracujemy nad optymalizacją rozwiązań logistycznych, dzięki którym, mamy nadzieję, jeszcze większa rzesza klientów będzie zadowolona z wyboru perfumerii SEPHORA on-line i serwisu, jaki oferujemy.

 
  • No video selected.