ARTE FIORI Capillum Amove Wheat Proszek do depilacji

ARTE FIORI Capillum Amove Wheat Proszek do depilacji

SKŁADNIKI: Calcium Carbonate, Triticum vulgare Starch (skrobia pszeniczna), Calcium Hydroxide, Calcium Thioglycolat

  • Biały proszek z roślinnymi i naturalnymi oraz mineralnymi składnikami.
  • Prosty w użyciu, szybka i bezbolesna depilacja.
  • Absolutnie bezzapachowy.
  • Bardzo dobra przyjazność dla skóry, potwierdzona dermatologicznie.
  • Unikalny produkt - poprzez recepturę zarejestrowaną jako wzór użytkowy.
  • Do zastosowania na całym ciele, także w delikatnych miejscach.
  • Nie zawiera sztucznych substancji zapachowych i barwników. Nie testowano na zwierzętach.
  • Dzięki skrobii pszenicznej – bardzo delikatna i miękka skóra.

Proszek do bezpiecznej i ekspresowej depilacji, z większością składników naturalnych, zawiera bardzo mało składników. Wyjątkowo łagodzi i bardzo dokładnie usuwa nawet najkrótsze włoski, czyni depilację wyjątkowo szybką, skuteczną i bezbolesną. Nadaje skórze uczucie gładkości, łagodzi podrażnienia oraz nawilża. Depilowane miejsca na długo pozostają gładkie i optymalnie wypielęgnowane. Produkt testowany dermatologicznie (wynik „bardzo dobry“).

Efekt: gładka i miękka skóra, nawilżony naskórek.


Uwaga:

Do użytku zewnętrznego. Produkt przeznaczony do depilacji nóg, klatki piersiowej, ramion)przedramion, okolic bikini, pod pachami, pleców. Nie stosować do depilacji twarzy, oczów, nosa, uszy, brodawek piersiowych, odbytów.  Zalecane jest przeprowadzenie testu uczuleniowego: na małą powierzchnię skóry nanieść niewielką ilość preparatu i pozostawić do 5 minut. Nie stosować na skórę podrażnioną, z bliznami, znamionami, wypryskami i zmianami skórnymi itp. Po zabiegu nie stosować od razu dezydorantów lub innych środków zawierających alkohol.  Przechowywać w temperaturze pokojowej w miejcu niedostępnym dla dzieci. Stosować zgodnie ze sposobem użycia. Zawiera alkalia i tioglikolany. W przypadku połknięcia natychmiast skontaktować się z lekarzem i pokazać mu opakowanie produktu. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku kontaktu z oczami natychmiast przepłukać zimną wodą.

200g/ 29,90 pln

TEST REDAKCJI

Magda: ARTE FIORI Capillum Amove Wheat Proszek do depilacji

Do depilacji można stosować różne produkty: depilatory, maszynki do golenia, kremy, plastry, wosk i w końcu laser. Wszystkie te rozwiązania można podzielić na dwie grupy: działające bezboleśnie i niestety zadające ból. Dla mnie to kryterium wyboru jest najważniejsze. W zasadzie do bezbolesnych zaliczamy maszynkę do golenia, kremy do depilacji, a od teraz także proszek do depilacji. Ten ostatni wzbudził moje zainteresowanie i rozpalił nadzieje. Kolejne kryteria wyboru to zapach i zawartość składników chemicznych. Niestety kremy do depilacji zawierają dużo chemii i mają bardzo nieprzyjemny zapach, który w zasadzie po pierwszym użyciu pamięta się do końca życia i niechętnie (przynajmniej tak było w moim przypadku) ponawia używanie. Zatem na polu „depilacyjnej” bitwy zostaje maszynka do golenia i nowość – proszek do depilacji. Który wygra? Najpierw opowiem Wam, jak wypada proszek do depilacji podczas używania.

W opakowaniu znajduje się torebka foliowa z 200g proszkiem, drewniana szpatułka do mieszania i cienka gumowa rękawiczka. 100g proszku wymieszałam (odmierzałam wagą kuchenną) z 10 łyżkami wody, do powstania pasty o konsystencji gęstej śmietany. Pastę bardzo dobrze i szybko miesza się załączoną szpatułką. Nie powstają grudki, dosłownie kilka razy zamieszałam i pasta była gotowa. Pastę nałożyłam na nogi dokładnie pokrywając włoski. Jak w przypadku kremów, past, depilatorów czy plastrów, trzeba zwrócić uwagę, aby skóra poddawana depilacji nie była podrażniona, przesuszona, albo poraniona, inaczej może dojść do dodatkowego podrażnienia skóry. Tutaj również szpatułka okazała się bardzo pomocna. Pasta świetnie rozkłada się na nogach i co najważniejsze: praktycznie nie ma zapachu. Czyli to, co tak bardzo mnie drażniło w przypadku kremów do depilacji, nie dotyczy tego proszku. Po upływie 10 minut założyłam gumową rękawiczkę, dołączoną do zestawu, i z łatwością zmyłam zaschniętą już pastę. Co ciekawe, włoski usunęły się razem z pastą. Prosto, bezboleśnie i bez zapachu. Podobne było to trochę do zmywania maseczki z glinki. Pod prysznicem pasta do depilacji naprawdę bardzo łatwo się zmywa.

Wydaje mi się, że jest to świetne rozwiązanie nie tylko dla kobiet, ale również dla mężczyzn, którzy coraz częściej, np. z uwagi na uprawiane sporty, czy choćby ze względów estetycznych poddają się zabiegom depilacji. Proszek jest wydajny i łatwy w stosowaniu.

Share this product