Wodoodporne i kolorowe

Wodoodporne i kolorowe

Anna Galińska podpowiada, jak wykonać jednakowej grubości kreski na powiekach,
które optycznie otworzą oko.

Makijażowy hit tego lata to odważne kreski
na powiekach – we wszystkich kolorach tęczy.
Im barwniej, tym lepiej! Do wyboru masz m.in. fiolet, zieleń, turkus, żółty, błękit, granat, złoto, brąz, a nawet róż i fuksję.

Anna Galińska podpowiada, jak wykonać jednakowej grubości kreski na powiekach, które optycznie otworzą oko:

„Dla osiągnięcia maksymalnej precyzji, zacznij od narysowania dość cienkich kresek na linii górnych rzęs i dopiero wtedy zacznij pogrubiać je i modelować od ¾ długości linii oka kierując się od wewnętrznej do zewnętrznej części powieki. Zbliżając się do zewnętrznych kącików lekko wydłuż kreski wyprowadzając je ku górze. Dzięki temu otworzysz oko i unikniesz smutnego wyrazu twarzy. Możesz też zastosować następujący trik: mocniej wywinięte końce kresek dodadzą Ci uwodzicielskiego charakteru, à la lata 50-te. Decydując się na kolor eyelinera lub kredki, w kontrastowym do tęczówki oczu kolorze, podkreślisz ich barwę – np. fioletowy eyeliner świetnie wydobędzie brąz tęczówek. Profilowanie kreski ułatwi Ci dobór odpowiedniego pędzelka: do idealnych, cienkich kresek użyj pędzla z linii Pro Sephora nr 23, do modelowania i perfekcyjnego wykończenia Eye-liner nr 90 z linii Sephora Basic.”

Aby makijaż nie spłynął po twarzy w wysokiej temperaturze i morskiej wodzie, wybieraj trwałe, wodoodporne mascary, kredki, cienie i eyelinery, także mocno nasycone pigmentami. Takie produkty zmywamy wieczorem specjalnymi, dwufazowymi produktami np.: Biocils marki Biotherm lub Płynem do usuwania wodoodpornego makijażu Sephora.

Latem najlepiej zastosować lekki krem CC lub BB – pielęgnujący, chroniący przed szkodliwymi działaniem słońca, a jednocześnie nadający lekki koloryt cerze. Cięższy podkład odstawmy do jesieni. Kremy CC i BB w szybki i łatwy sposób pozwolą twojej skórze cieszyć się słońcem i odpocząć od codziennego makijażu. Wystarczy trochę koloru na powiece i delikatny, koralowy błyszczyk na ustach.

  • No video selected.