Rossmann z usługą Sameday

Rossmann z usługą Sameday

Dostawa jeszcze tego samego dnia, przy zamówieniach złożonych do 15:00.

SameDay X-press Couriers, czyli rewolucyjna usługa na polskim rynku kurierskim, jest już dostępna w drogerii internetowej Rossmann (www.rossmann.pl/drogeria-online), należącej do jednej z największych sieci drogeryjnych w Europie oraz lidera branży w Polsce. Innowacyjność usługi SameDay polega na możliwości dostawy towaru zamówionego w sklepie internetowym Rossmann już w dniu zakupu.

„Wdrożenie przez Rossmann usługi SameDay X-press Couriers to ważny impuls dla polskiego sektora e-commerce. Szybka dostawa ze sklepu internetowego w rozsądnej cenie staje się obecnie jednym z kluczowych elementów budowania przewagi danej marki na rynku e-commerce i bezpośrednio wpływa na zadowolenie klientów. Aby pozostać konkurencyjnym, trzeba inwestować w szybkie i sprawne doręczenie przesyłek” – powiedział Adam Tomczak, prezes zarządu X-press Couriers. „Bardzo cieszymy się, że to właśnie z nami Rossmann postanowił wdrożyć dostawę tego samego dnia – jesteśmy pomysłodawcą i pierwszą firmą kurierską w Polsce, która zaoferowała ją sektorowi e-commerce. W ramach tej usługi dostarczyliśmy już ponad 20 000 przesyłek i obecnie finalizujemy jej wdrożenie w kolejnych znanych i lubianych sklepach internetowych” – dodał Adam Tomczak.

Rossmann to kolejny partner X-press Couriers z obszaru e-commerce, który dzięki usłudze SameDay buduje swoją przewagę konkurencyjną na rynku. Drogerię internetową Rossmann wyróżnia forma graficzna w postaci trójwymiarowej mapy, pozwalającej klientom na wirtualne spacerowanie po e-sklepie. Odzwierciedla ona układ półek sklepowych z tradycyjnych drogerii z podziałem na poszczególne kategorie i produkty.

„Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów, dlatego w 2015 roku uruchomiliśmy drogerię internetową. Aby zakupy online były jeszcze wygodniejsze, wdrożyliśmy razem z firmą X-press Couriers, usługę SameDay. Skróci ona czas oczekiwania na zamówioną przesyłkę. Na razie możliwość dostawy tego samego dnia jest dostępna na terenie aglomeracji warszawskiej i Łodzi. W przyszłości planujemy uruchomić tę usługę we wszystkich największych miastach w Polsce”– powiedział Jakub Jankowski z firmy Rossmann.

Jak to działa?

Aby skorzystać z opcji SameDay, czyli dostawy zamówienia w dniu jego złożenia, należy zamówić towar w sklepie internetowym do godziny 16:00 (w przypadku Rossmann do 15:00; zamówienia złożone po tej godzinie będą realizowane w dniu następnym). W ramach usługi SameDay klient może wybrać preferowaną porę dostawy spośród trzech możliwych przedziałów czasowych, czyli 10:00-14:00, 14:00-17:00 oraz 18:00-22:00 (w zależności od godziny złożenia zamówienia – patrz schemat poniżej).

W Polsce usługa SameDay jest realizowana obecnie w obrębie siedmiu aglomeracji miejskich: Warszawy, Poznania, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Krakowa oraz Szczecina. Tego samego dnia możliwa jest również dostawa z Warszawy do mieszkańców Łodzi, Poznania i Katowic.

  • No video selected.