Pielęgnacja skóry chorych na cukrzycę

Pielęgnacja skóry chorych na cukrzycę

Nowość - Emolium Diabetix®

Co 10 sekund na świecie diagnozuje się cukrzycę. WHO podaje, że obecnie na świecie żyje prawie 371 mln osób cierpiących na tę chorobę (około 5% światowej populacji), a liczba ta wciąż rośnie. Szacuje się, że w 2035 roku liczba chorych sięgnie 552 mln[1]. W Polsce jest obecnie blisko 3 mln osób z cukrzycą, z czego ok. 1 mln niezdiagnozowanych. Aby poprawić komfort życia tych osób, marka Emolium poszerza swoje portfolio o linię Emolium Diabetix®, przeznaczoną do pielęgnacji skóry suchej, odpowiednią dla diabetyków.

To pierwsza niezakaźna choroba uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Zgodnie z rankingiem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) Polska zajmuje w Europie wysokie, czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy. Większość chorych (ok. 90 %) stanowią osoby z cukrzycą typu 2, która rozwija się najczęściej w wieku średnim lub starszym[2].

U prawie wszystkich diabetyków, prędzej czy później rozwiną się powikłania skórne, spowodowane długoterminowym wpływem podwyższonego poziomu cukru zarówno na mikrokrążenie, jak i na strukturę kolagenu w skórze. Problemy skórne są jednym z pierwszych objawów cukrzycy, ponieważ to skóra najbardziej widocznie reaguje na nieprawidłową glikemię. Z tego względu mają duży wpływ na jakość życia diabetyków.

Jak mówi dr n. med. Agnieszka Szewczyk z warszawskiej kliniki Novaderm – „Praktycznie u wszystkich pacjentów z cukrzycą występuje umiejscowiony lub uogólniony świąd skóry, związany głównie z nasiloną suchością, zaburzeniami funkcjonowania bariery naskórkowej oraz nieprawidłowościami w obrębie gruczołów łojowych.”

Z tego względu skóra diabetyka wymaga specjalnej pielęgnacji - dermokosmetyku, który będzie posiadał istotne korzyści w jednym produkcie: silnie nawilży skórę (zbyt duża suchość może powodować świąd i ryzyko podrażnień, zgrubień i sztywności skóry), odżywi ją dzięki witaminom i odbuduje na skórze naturalną barierę ochronną.

Korzystając z wieloletniego doświadczenia w dziedzinie pielęgnacji wymagającej skóry suchej, wrażliwej i atopowej, eksperci Emolium we współpracy z dermatologami i diabetologami opracowali nową linię Emolium Diabetix®.

Emolium Diabetix® to profesjonalna seria przeznaczona do pielęgnacji suchej i problematycznej skóry, odpowiednia dla diabetyków. Zapewnia długotrwałe nawilżenie i odżywienie, wzmacnia odporność skóry na podrażnienia.

W skład linii wchodzą: Regenerujący krem do stóp, Wzmacniający balsam do ciała oraz Ochronny żel do mycia.

Emolium Diabetix® to jedyne emolienty zawierające:

  • kompleks Hydra 10, złożony z 10 składników nawilżających, w tym Urea i Aloe Vera, aby zapewnić długotrwałe nawilżenie,
  • 10 witamin: A, E, C, B1, B2, B5, B6, B12, PP, benfotiaminę, aby prawidłowo wymagającą skórę diabetyka,
  • prebiotyk Biolin, który pomaga odbudować naturalną barierę skóry, regulując rozwój korzystnej mikroflory,
  • olej z Rokitnika (krem do stóp),
  • olej Macadamia (balsam do ciała).

Skuteczność Emolium Diabetix® została przebadana na suchej skórze osób z cukrzycą (badania aplikacyjne, instrumentalne, kliniczne).

 


[1]Diabetes Fact sheet N°312 Updated January 2015 https://www.who.int/diabetes/en/accessed MAY 2015.

[2] Raport Cukrzyca - Ukryta pandemia. Sytuacja w Polsce, edycja 2013, 2014.

  • No video selected.