MAKIJAŻ SKÓRY TRĄDZIKOWEJ OCZAMI SPECJALISTÓW

MAKIJAŻ SKÓRY TRĄDZIKOWEJ OCZAMI SPECJALISTÓW

Poznaj tajniki makijażu, który nie tylko maskuje, ale przede wszystkim leczy zmiany trądzikowe.

Trądzik to niewątpliwie jeden z najczęstszych i najbardziej uciążliwych problemów skórnych, z którym boryka się ponad 80% populacji. Powszechnie wiadomo, że kobiety przywiązują dużo większą uwagę do wyglądu niż mężczyźni, a fakt że na ich skórze występują czerwone krosty, blizny bądź przebarwienia, powoduje u nich dyskomfort oraz brak pewności siebie. W tego typu sytuacjach na pomoc przychodzi makijaż. Należy jednak pamiętać, że codzienny makijaż skóry trądzikowej wymaga specjalnego przygotowania, głównie ze względu na specyfikę problemu oraz konieczność doboru odpowiednich preparatów.

Właśnie z uwagi na konieczność specjalnego potraktowania problemu, firma Laboratoire Dermatologique Bioderma zorganizowała akcję „Makijaż a’la Bioderma” kierowaną właśnie do kobiet borykających się z problemem trądziku. Głównym jej celem było zaprezentowanie tajników makijażu , który nie tylko zamaskuje zmiany chorobowe, ale przede wszystkim będzie je leczył.

Takie działanie zostało zapewnione, dzięki wykorzystaniu w procesie tworzenia makijażu, nowego produktu Bioderma Sébium AI correcteur – punktowego korektora oraz kremu tonującego w jednym, który zgodnie z filozofią firmy, działa nie tylko na objawy, ale przede wszystkim na przyczyny problemu z trądzikiem. Produkt ten swoją niezwykłą skuteczność, zawdzięcza połączeniu dwóch różnych funkcji, które wzajemnie się uzupełniają:

  1. Zielony korektor zlokalizowany pod zakrętką produktu, łagodzi oraz ukrywa zaczerwienienia.
  2. Krem tonujący wyrównuje koloryt cery, działa przeciwzapalnie oraz nawilżająco.

Specjalistami do spraw makijażu w organizowanej przez Biodermę akcji zostały trzy topowe blogerki urodowe, które cieszą się ogromnym autorytetem i uznaniem wśród swoich czytelniczek oraz widzów: KatOsu, Maxineczka oraz Alina Rose z blogu Brunette's Heart Makeup. Wsparcie merytoryczne zapewniła Pani Doktor Anna Hernik– specjalista dermatologa, która przybliżyła Uczestniczkom specyfikę problemu trądziku, kładąc nacisk na kwestię doboru odpowiednich preparatów.


Finał akcji miał miejsce w Krakowie w salonie Claudius, gdzie blogerki wykonały makijaż na dziewięciu laureatkach konkursu, udzielając im równocześnie prywatnych lekcji makijażu, z naciskiem na makijaż skóry z problemem trądziku. Laureatki zostały wyłonione w konkursie przeprowadzonym przez blogerki oraz firmę Bioderma. Konkurs polegał na wysłaniu zgłoszenia, zawierającego opis swojego problemu z trądzikiem oraz zdjęcie, obrazujące stan skóry danej Uczestniczki.

Do wykonania makijażu blogerki skorzystały z następujących produkty Bioderma:

  • Sébium H2O - antybakteryjny płyn micelarny (oczyszczanie)
  • Sébium Pore Refiner - korygujący preparat zwężający pory (baza pod makijaż)
  • Sébium AI correcteur - punktowy korektor oraz krem tonujący

Bardzo duże zainteresowanie całą akcją ze strony czytelniczek (ponad 300 zgłoszeń do Konkursu) pokazuje, jak wiele kobiet boryka się z problemem trądziku. Akcja z pewnością pozwoliła na poszerzenie swojej wiedzy oraz znalezienie rozwiązania idealnie dopasowanego do problemu skóry dotkniętej trądzikiem.

Szkoła makijażu krok po kroku

 

 

 

  • No video selected.