6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Zdrowe i gładkie stopy jesienią

Zdrowe i gładkie stopy jesienią

Pielęgnacja stóp w domowym zaciszu staje się prostsza, gdy mamy do dyspozycji specjalistyczny preparat o dwukierunkowym chemiczno-mechanicznym działaniu.

Pielęgnacja stóp w domowym zaciszu staje się prostsza, gdy mamy do dyspozycji specjalistyczny preparat o dwukierunkowym chemiczno-mechanicznym działaniu. Preparat powinien zawierać składniki aktywne, które intensywnie złuszczają zrogowacenia, nawilżają, a następnie zregenerują skórę.

Skóra stóp odnawia się znacznie wolniej niż skóra innych partii ciała. Jest mniej elastyczna i podatna na wszelkiego rodzaju uciski i tarcia. To powoduje, że często tworzą się na niej zgrubienia, stwardnienia i nadmierne rogowacenie. Niezbędny staje się wtedy preparat, który dokładnie złuszczy zewnętrzną, martwą warstwę naskórka i przywróci skórze miękkość.

 

 

Przykładem na skutecznie działającego preparatu do pielęgnacji stóp jest peeling wygładzający Propodia, o nowej, zmienionej i, naszym zdaniem, dobrze przemyślanej formule.

Po pierwsze: intensywne złuszczanie

Propodia wykazuje dwukierunkowe działanie złuszczające: mechaniczne (zawiera bambusowe drobinki peelingujące i wosk peelingujący) oraz chemiczne (zawiera: mocznik, kwasy mlekowy, salicylowy, cytrynowy). Mocznik to jeden z najważniejszych składników NMF, intensywnie oraz długotrwale nawilża, działa dodatkowo przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Reguluje proces rogowacenia naskórka. Działa rozpulchniająco na martwe komórki naskórka, co w efekcie prowadzi do łagodnego złuszczania i ułatwionego dostępu dla wody w głąb skóry. Kwas mlekowy, salicylowy, cytrynowy regulują odnowę komórkową skóry, działają złuszczająco i zwiększają przepuszczalność warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu wzrasta możliwość przenikania w głąb skóry substancji aktywnych, zawartych w stosowanych później preparatach pielęgnacyjnych.

Po drugie: Wygładzanie i zmiękczanie

Propodia zawiera naturalną betainę, to aminokwas o silnych właściwościach nawilżających i przeciwpodrażnieniowych. Nadaje skórze elastyczność i sprawia, że staje się aksamitna i gładka w dotyku. Drugim aktywnie działającym w tym zakresie składnikiem jest masło shea, czyli tłuszcz otrzymywany z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego, chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Działa emoliencyjnie, łagodząco, natłuszczająco oraz ochronnie.

Po trzecie: Nawilżanie i regeneracja

Gliceryna, zawarta w peelingu Propodia, to jeden z najstarszych surowców wykorzystywanych do nawilżania skóry, posiada doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnością do pierzchnięcia. Penetruje głębsze partie warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam długotrwale zatrzymując wodę, wygładza, poprawia elastyczność. Natomiast Pantenol, czyli naturalny prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), obecnej w każdej żywej tkance, doskonale przenika przez naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej. Działa jako czynnik nawilżający i zatrzymujący wilgoć w skórze. Jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej, przyspiesza procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń naskórka.

Rezultaty:

  • silne złuszczenie naskórka potwierdzone przez 78% osób testujących*,
  • zabezpieczenie skóry przez wysuszeniem,
  • wspomaganie procesu prawidłowej regeneracji naskórka,
  • wzrost wygładzenia oraz miękkości skóry potwierdzony przez 87% osób testujących*,
  • natychmiastowy wzrost gładkości skóry o 11% w badaniach aparaturowych już po pierwszym zastosowaniu**.

*Badania aplikacyjne po tygodniu stosowania peelingu.

**Badania aparaturowe z udziałem osób ze skórą wrażliwą, przeprowadzone w Niezależnym Instytucie Badawczym.

  • No video selected.