6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

TEST. NOWOŚĆ. EMOLIUM Pianka do mycia dłoni

TEST. NOWOŚĆ. EMOLIUM Pianka do mycia dłoni

Sucha i podrażniona skóra dłoni wymaga specjalnej pielęgnacji. Sprawdzamy działanie nowości - hipoalergicznej pianki do mycia dłoni Emolium.

Skóra dłoni jest codziennie narażona na kontakt z czynnikami, które naruszają jej barierę ochronną. Są to woda, detergenty, substancje drażniące i alergeny.

Tymczasem skóra dłoni nie zawiera gruczołów łojowych, które mogłyby ją chronić,  ale potowe, co powoduje utratę wody z naskórka powodując przesuszenia. Dodatkowo ma minimalną warstwę tkanki podskórnej, co zmniejsza elastyczność skóry dłoni.

Dlatego częstym schorzeniem skóry dłoni jest egzema rąk (10% populacji ogólnej), charakteryzująca się silnym podrażnieniem, zaczerwienieniem, tworzącymi się pęcherzykami, łuszczeniem i świądem. Do pielęgancji dłoni z egzemą nie można stosować preparatów zawierających mydło.

Specjalnej pielęgnacji wymagają także dłonie dzieci, które poznają świat przez dotyk, zatem czyste dłonie to nie tylko higiena, ale również profilaktyka zdrowotna. Dłonie dzieci są ponadto dużo bardziej skłonne do podrażniej i suchości, niż dłonie dorosłych.

W odpowiedzi na te szczególne potrzeby pielęgnacyjne dłoni powstała hipoalergiczna pianka do mycia dłoni Emolium.

Emolium jest marką dermolosmetyków dostępnych wyłącznie w aptekach. Często jest też przepisywana przez lekarzy dermatologów do pielęgnacji skóry problematycznej np. nadwrażliwej, z łuszczycą czy z egzemami. W aptekach kosmetyki Emolium dostępne są bez recepty.

Pianka do mycia dłoni Emolium:

  • skutecznie i delikatnie myje dłonie,
  • nawilża i wzmacnia barierę hydrolipidową,
  • łagodzi podrażnienia
  • regeneruje
  • hamuje rozwój bakterii.

Działanie pianki Emolium sprawdziliśmy na 10 kobietach pracujących w biurze. Wszystkie dbają o perfekcyjny wygląd dłoni, ale niestety wiele z nich ma dłonie przesuszone, spierzchnięte. To skutek głównie wykonywania prac domowych, używania detergentów, a nawet drażniących mydeł w płynie. W naszym teście bierze udział nawet kobieta z egzemą dłoni.

Recenzja po tygodniu stosowania: Pianka jest bardzo wydajna. Ma nowoczesną formułę. Opakowanie to butelka ze specjalną pompką, która tworzy delikatną pianę. Wystarczy niewielka ilość, wielkości orzecha włoskiego, aby umyć dłonie. Podczas mycia jest wrażenie kremowania rąk. Podczas spłukiwania pianki, na dłoniach pozostaje delikatny film ochronny, dzięki któremu nie ma efektu wysuszenia i ściągnięcia skóry po umyciu.

W przypadku skóry z egzemą - likwiduje świąd i łagodzi podrażnienie.

Dobrze wpływa na przesuszone skórki wokół paznokci, które stają się miękkie i nawilżone.

 

  • No video selected.