6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

TEST. NOWOŚĆ! Iwostin Solecrin Spray ochronny multipozycyjny SPF50+

TEST. NOWOŚĆ! Iwostin Solecrin Spray ochronny multipozycyjny SPF50+

Słońce działa zbawiennie na naszą psychikę, jednak niekoniecznie na skórę. Warto zabezpieczyć skórę przed promieniami UV. Testujemy nowy preparat na rynku dla dorosłych i dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Preparaty z filtrem przeciwsłonecznym powinny być powszechnie stosowane, nie tylko podczas letnich wycieczek, kąpieli słonecznych, czy zimą podczas jazdy na nartach.

Bez wzlędu na to ile mamy lat, jaki fototyp skóry i gdzie mieszkamy, preparaty z filtrem przeciwsłonecznym musimy używać cały rok. Służą one ochronie zdrowia dorosłych i dzieci.

Bez odpowiedniej ochrony słońce szkodzi naszej skórze, wywołując np. oparzenia słoneczne, zmiany pigmentacji, nawet może prowadzić do zmian nowotworowych skóry.

Nawet niewielkie dawki UVA powodują m.in. degenerację włókien kolagenu i elastyny. Skóra bez ochrony przeciwsłonecznej niestety znacznie szybciej się starzeje.

Delikatna skóra dzieci i niemowląt wymaga szczególnie wysokiej ochrony, ponieważ jest narażona na poparzenia, z uwagi na nie w pełni wykształcone melanocyty. Przez to ma mniejszą zdolność ochrony przed promieniowaniem UV.


Testujemy nowy preparat z Laboratorium Iwostin - Spray ochronny multipozycyjny SPF50+ Iwostin Solecrin.

Informacje o produkcie.

Preparat zawiera:

Uvasorb HEB - to skuteczny filtr organiczny chroniący przed promieniowaniem UVA. Szybko się wchłania i jest wodoodporny. Jego działanie wzmacnia obecość innych filtrów UVA i UVB.

 Antileukine 6®  - filtr immunologiczny nowej generacji, chroniony patentem. Wzmacnia naturalny system obrony przeciwsłonecznej. Chroni przed uszkodzeniami w DNA oraz oparzeniami. Z witaminą E zapobiega negatywnym efektom działania wolnych rodników, odpowiedzialnych za fotostarzenie się skóry. Łagodzi i zmniejsza stany zapalne wywołane poparzeniem skóry oraz zabezpiecza przed fotouczuleniami.

Witamina E - Działa fotoprotekcyjne i przeciwzapalne.  Doskonały antyutleniacz.

 Parsol® 1789 (Avobezon) - Skuteczny filtrów organicznych chroniący przed promieniowaniem UVA. Pochłania promieniowanie ultrafioletowe. Jego pełną fotostabilność zapewnia obecność filtra Tinosorb M. Hypoalergiczny. Nie wywołuje podrażnień.

 Dwutlenek tytanu -  filtr fizyczny z dwutlenkiem tytanu. Ma wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem UVB oraz osłabia działanie promieniowania UVA. Dzięki innowacyjnej technologii nie pozostawia na skórze białego osadu.

 Woda termalna z Iwonicza - Zdroju - Ma działanie kojące i łagodzące podrażnienia.

 

Test przeprowadza Anna, która ma alergię na słońce.

Anna: Niestety od 10 lat latem muszę szczególnie dbać o skórę, z uwagi na moją alergię. Już pierwsze słoneczne dni wiosny mogą wywołać u mnie silne oparzenia skórne, dlatego kremy z filtrem 50+ stosuję od wielu lat.

Dzień 1 stosowania preparatu.

Preparat to emulsja w sprayu.

Bardzo dobrze rozprowadza się po skórze. Pozornie mała ilość preparatu pokrywa dużą powierzchnię skóry, powinien być zatem wydajny.

Preparat  szybko wchłania i ma bardzo delikatny zapach.

Mimo wysokiej ochrony nie pozostawia białego nalotu, co czasem jest charakterystyczne dla preparatów z SPF 50. To miłe zaskoczenie.

Teraz czekam na silne słońce, aby sprawdzić, jak chroni moją wymagającą skórę.

Po 3 dniach stosowania

Preparat stosuję na twarz, dekolt, ręce i nogi. Emulsja bardzo dobrze się rozprowadza. Dziś miałam okazję przetestować ją w bardzo silnym nasłonecznieniu i sprawdził się w 100%. Skóra była bardzo dobrze chroniona.

Jeśli chodzi o twarz, preparat stosuję pod makijaż. Należy pamiętać, że ponieważ jest to emulsja także dla malutkich dzieci, zatem lekko natłuszcza. Moją mieszaną cerę muszę lekko przypudrować, ponieważ mój podkłąd nie jest matujący.

Bardzo dobra jest także cena preparatu, ok. 50 zł za 150 ml, kiedy standardowy fluid przeciwsłoneczny z nowoczesnymi filtrami kosztuje ok. 60 zł za 50 ml.


  • No video selected.