6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Skuteczna ochrona

Skuteczna ochrona

NOWOŚĆ! Soraya Lactissima żele do higieny intymnej.

Dzięki stałemu poszerzaniu wiedzy na temat wpływu odpowiedniej higieny na zdrowie i komfort okolic intymnych, dla coraz większej liczby kobiet wybór specjalnego, odrębnego kosmetyku do tego celu, zamiast uniwersalnego żelu pod prysznic stał się rzeczą oczywistą. Jednak by ten wybór okazał się trafny i dawał realne korzyści, kosmetyk do higieny intymnej musi być odpowiednio zaprojektowany tzn. musi uwzględniać wyjątkowe wymogi tych delikatnych okolic: kobiecą anatomię, fizjologię, potrzeby pielęgnacyjne i problemy na jakie jest narażona.

RÓWNOWAGA TO PODSTAWA

Kluczowe pojęcie w kontekście zdrowia intymnego kobiety to równowaga. Organizm zdrowej kobiety sam potrafi ją regulować i utrzymywać dzięki naturalnej mikroflorze bakteryjnej, w której skład wchodzą między innymi pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus sp.. To one produkują kwas mlekowy – podstawowy składnik odpowiedzialny za odczyn skóry i śluzówki okolic intymnych kobiety. Dzięki niemu strefa intymna jest kwaśnym środowiskiem o pH 3,5-4,5 i stanowi doskonałą barierę ochronną dla czynników patogennych pochodzących ze środowiska zewnętrznego.

Dlaczego, więc mimo tak skutecznej naturalnej linii obrony około 75% kobiet co najmniej raz w życiu cierpi na infekcje okolic intymnych? Wynika to przede wszystkim ze szczególnej fizjologii i dużego narażenia miejsc intymnych na zakażenia i podrażnienia. Warunki, które szczególnie sprzyjają infekcjom intymnym to menstruacja, obniżenie odporności, przyjmowanie antybiotyków, czy pigułek antykoncepcyjnych. Także aktywny tryb życia przekłada się na zwiększenie ryzyka wystąpienia nieprzyjemnych problemów typu świąd, pieczenie, uczucie dyskomfortu. Uprawianie sportu i przebywanie w miejscach o dużej wilgotności tj. basen, sauna, siłownia tworzą idealne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów.

Co ważne, równowaga intymna może zostać zachwiana nie tylko przez brak higieny, ale także przez mycie okolic intymnych kosmetykami o nieodpowiednim pH, naruszającym naturalną barierę ochronną. Dlatego do higieny intymnej należy wybierać preparaty specjalnie do tego celu zaprojektowane. Takie kosmetyki muszą spełniać zupełnie inne warunki niż uniwersalne produkty do mycia. Kluczowe są tutaj: fizjologiczne pH, łagodne środki powierzchniowo czynne, łatwe spłukiwanie, długotrwały efekt świeżości oraz działanie wspomagające zachowanie równowagi i zdrowia miejsc intymnych.

WYSOKIE WYMAGANIA

Tworząc receptury kosmetyków do higieny intymnej Lactissima wzięto pod uwagę dwa podstawowe wymagania dla tej kategorii: łagodność dla skóry i śluzówki oraz skuteczność w ochronie naturalnej mikroflory bakteryjnej okolic intymnych i ochronie przed infekcjami. Dlatego każdy z produktów w linii ma przyjazne dla strefy intymnej pH, wynoszące około 4, a ponadto zawiera kwas mlekowy – najważniejszy w tej kategorii składnik. W ich nowoczesnych recepturach znajdują się także dodatkowe substancje nawilżające i łagodzące np. kwas hialuronowy, pantenol, alanatoina oraz czynniki antygrzybiczne i prebiotyki, które wspomagają rozwój „dobrej” flory bateryjnej okolic intymnych. Takie podejście jest bardzo skuteczną strategią zwiększającą działanie prewencyjne kosmetyku.

CZY TO NAPRAWDĘ DZIAŁA?

By potwierdzić skuteczność i komfort stosowania kosmetyków z linii Lactissima przeprowadzono obszerne badania aplikacyjne pod nadzorem lekarzy: dermatologa, alergologa i ginekologa położnika. Wszystkie kobiety testujące produkty miały skórę wrażliwą lub alergiczną. Warto podkreślić, że każdy z preparatów testowano na sprecyzowanej grupie docelowej, co nie jest standardem np. emulsję do higieny intymnej dla kobiet w ciąży testowano na kobietach w ciąży, a żel dla kobiet aktywnych przebadano na grupie zawodowych sportsmenek. Dla każdego kosmetyku z linii uzyskano doskonałe wyniki.

By mieć pewność, że produkty spełniają nadrzędne zadanie kosmetyków do higieny intymnej, czyli wspomagają i chronią naturalną równowagę strefy intymnej, poddano je dodatkowym badaniom mikrobiologicznym, podczas których oceniono ich działanie na dwa najpopularniejsze mikroorganizmy wywołujące infekcje intymne: bakterie Escherichia coli i drożdżaka Candida albicans. Badania udowodniły, że preparaty Lactissima redukują ilość tych drobnoustrojów oraz całkowicie hamują ich rozwój już po jednej minucie kontaktu. Takie wyniki potwierdzają, że stosowanie ich do codziennej higieny znacznie ogranicza ryzyko infekcji intymnych u kobiet.

Dzięki tak doskonałym formułom oraz innowacyjnym badaniom skuteczności żele i emulsje Lactissima marki SORAYA to obecnie jedne z najbardziej zaawansowanych i specjalistycznych kosmetyków do higieny intymnej na rynku.

  • No video selected.