6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Polskie szampony z „dobrym” składem

Polskie szampony z „dobrym” składem

NOWOŚĆ Przedstawiamy nowości od SYLVECO. 

Współcześnie konsumenci stają się coraz bardziej wyedukowani, coraz bardziej wymagający w stosunku do oferowanych dóbr i tym trudniejsze zadanie stoi przed producentami kosmetyków. Podstawową i jedną z największych kategorii produktów stanowią preparaty do pielęgnacji włosów. Polska firma SYLVECO, znana ze szczególnie przyjaznych skórze składów kosmetyków, uzupełnia swoje portfolio o szampony.

Co to znaczy „dobry” skład szamponu?

Podstawową funkcją szamponu jest oczyszczenie skóry głowy i włosów z wszelkich zabrudzeń, sebum, pozostałości po innych kosmetykach pielęgnacyjnych. Każdy preparat myjący do włosów powinien zatem zawierać środki powierzchniowo-czynne, które będą mogły tę bazową funkcję spełnić. Dodatkowo w składzie szamponów znajdują się substancje kondycjonujące, dzięki którym włosy łatwiej się rozczesują, nie elektryzują, są miękkie w dotyku, dobrze się układają.

Większość szamponów, dostępnych na rynku, to produkty dla nieproblemowych konsumentów (nie posiadających wrażliwej skóry głowy). Bardziej wymagający klient, który boryka się z podrażnieniami, zachwianiem naturalnej flory bakteryjnej skóy, czy suchością, oczekuje przede wszystkim delikatnego środka myjącego, a przy tym efektywnej pielęgnacji włosów.

Do najłagodniejszych detergentów należą niejonowe alkilopoliglukozydy (glukozyd laurylowy, glukozdyd kokosowy, glukozyd decylowy), mające w swojej budowie cząsteczki cukru prostego, są przy tym skuteczne i ulegają biodegradacji. Firma SYLVECO, bazując na tych najdelikatniejszych związkach oczyszczających, stworzyła dwie formuły produktów do mycia włosów, ukierunkowane przede wszystkim na pielęgnację wrażliwej skóry głowy.

Temat kondycjonowania z kolei, to dla producentów kosmetyków ogromne pole do wdrażania innowacyjnych pomysłów i kierowania potrzeb klientów na zupełnie nowe tory. W SYLVECO, tradycyjnie, postawiono na prostotę i synergiczne działanie składników aktywnych. W ofercie firmy pojawił się balsam myjący do włosów z betuliną, zawierający komponenty o działaniu natłuszczającym (masło karite i olej jojoba) oraz odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany z hydrolizatami protein zbożowych, wykazujących działanie silnie nawilżajace.

W obu produktach dodatkowymi składnikami, spełniającymi zadanie kondycjonerów, są: miód (nawilża i zapewnia miękkość), panthenol (nawilża i regeneruje skórę), kwas mlekowy (nawilża), guma guar (ułatwia rozczesywanie) i olejki eteryczne (nadają zapach, pobudzają ukrwienie skóry głowy).

 „Dobry” skład, większy komfort mycia

Łatwość aplikacji produktu i jego walory użytkowe stanowią bardzo ważny czynnik, decydujący o zadowoleniu klienta. Szampon powinien się dobrze pienić, skutecznie myć, a na końcu umożliwić „bezstratne” rozczesanie włosów. W przypadku kosmetyków naturalnych bywa, że zapach, konsystencja, czy sposób użytkowania produktu, nieco odstraszają konsumentów od ich kupowania. Jak się okazuje, zachowując „dobry” skład preparatu myjącego, można zadbać również o komfortowy sposób użycia. Nowości od SYLVECO w tej kwestii praktycznie niczym nie odbiegają od konwencjonalnych konkurentów szamponowych.

Balsam myjący do włosów z betuliną

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie słabych, zniszczonych, pozbawionych blasku, z tendencją do wypadania. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Unikalne połączenie oleju jojoba i masła karite z naturalnymi składnikami nawilżającymi zapewnia włosom ochronę przed wysuszeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy regularnym stosowaniu normalizuje stan skóry głowy, a włosom nadaje miękkość, gładkość i lekkość bez efektu puszenia.

Ingredients/INCI: Aqua, Coco-Glucoside, Decyl Glucoside, Mel Extract, Cocamidopropyl Betaine, Butyrospermum Parkii Butter, Panthenol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Glyceryl Oletate, Lactic Acid, Betulin, Sodium Benzoate, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 26 zł

Odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany

Hypoalergiczny, przeznaczony do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, szczególnie osłabionych i wymagających regeneracji. Zawiera bardzo łagodne, ale jednocześnie skuteczne środki myjące, które nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry głowy. Hydrolizaty pszenicy i owsa to niskocząsteczkowe źródło protein, wiążą wilgoć, wnikają do korzeni włosów, odbudowując je aż po same końcówki. Dzięki składnikom silnie nawilżającym szampon zapobiega przesuszeniu, łagodzi podrażnienia skóry głowy. Przy regularnym stosowaniu wzmacnia włosy, poprawia ich elastyczność i sprawia, że są bardziej odporne na uszkodzenia i rozdwajanie.

Ingredients/INCI: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Mel Extract, Coco-Glucoside, Panthenol, Hydrolyzed Oats, Hydrolyzed Wheat Protein, Cyamopsis Tetragonoloba Gum, Lactic Acid, Sodium Benzoate, Cymbopogon Schoenanthus Oil.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 22 złKONKURS ZAKOŃCZONY!

Testerkami zostają: Betulina, Harima4 i Ewelinawi - serdecznie gratulujemy!


Regulamin Konkursu

1. Organizatorem Konkursu jest SGK Footnet - właściciel Serwisu www.testkosmetykow.pl.

2. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora.

3. Uczestnikiem Konkursu może być każda pełnoletnia osoba fizyczna zamieszkała na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Osoby poniżej 18 roku życia muszą uzyskać zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na wzięcie udziału w Konkursie. Każdy biorący udział w Konkursie Uczestnik potwierdza, że zobowiązuje się przestrzegać postanowień Regulaminu, a Uczestnik niepełnoletni potwierdza, że uzyskał zgodę, o której mowa w zdaniu poprzednim.

4. Konkurs trwa od 23 marca do 2 kwietnia 2014.

5. Zgłoszenie do konkursu polega na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

6. Nie wymaga logowania. Należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

7. Trzy osoby wygrywają produkt wskazany w punkcie 8.

8. Nagroda: „Odbudowujący szampon pszeniczno-owsiany” lub „ Balsam myjący do włosów z betuliną” – Do wyboru przez zwycięzcę. Jedna osoba może wygrać jeden kosmetyk.

9. Fundatorem nagród w konkursie jest firma Sylveco.

10. Zgłoszenia ocenia jury, które wyłoni Zwycięzców. Decyzja jury jest ostateczna.

11. Wyniki zostaną ogłoszone w niniejszym artykule do 5 kwietnia 2014.

12. Wyniki będą zawierać wskazanie Zwycięzcy – Nazwę lub Nick podany w zgłoszeniu.

13. Zwycięzca zostanie również powiadomiony bezpośrednią wiadomością wysłaną do skrzynki e-mail.

14. Warunkiem otrzymania nagrody jest wskazanie przez Zwycięzcę, do 7 dni od zakończenia konkursu, adresu korespondencyjnego, na który będzie wysłana – przesyłką pocztową – Nagroda określona w punkcie 8. Adres należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

15. Jeśli Zwycięzca nie wskaże adresu korespondencyjnego, jury przyzna nagrodę kolejnemu uczestnikowi Konkursu, wybranemu spośród nadesłanych zgłoszeń. Nowemu Zwycięzcy zostanie wyznaczony nowy termin na spełnienie wymagania określonego w punkcie 14 niniejszego Regulaminu.

16. Nagrody nie podlegają wymianie na ekwiwalent pieniężny lub inne produkty.

17. Uczestnicy Konkursu oświadczają, że posiadają prawa autorskie do publikowanych przez siebie treści.

18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności konsekwencje nieprawidłowego zgłoszenia i za brak możliwości odbioru nagrody przez Zwycięzcę z przyczyn leżących po stronie Zwycięzcy konkursu.

19. Wszelkie zastrzeżenia i skargi, związane z konkursem, Uczestnik zobowiązany jest skierować na piśmie do Organizatora, za potwierdzeniem, w terminie 7 dni od daty zaistnienia okoliczności. Skargi nadane po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane, co nie wyklucza możliwości dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym.

20. Skargi rozpatrywać będzie Organizator w terminie 14 dni od dnia ich otrzymania.

21. Uczestnik konkursu przystępując do konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie podanych danych na potrzeby realizacji konkursu. Podanie nazwy i emaila jest dobrowolne, lecz konieczne do wzięcia udziału w konkursie.

22. Administratorem danych jest Organizator, który przetwarza informacje dotyczące Uczestników - w celu realizacji konkursu zgodnie z niniejszym regulaminem, w tym wysyłki nagrody.

23. Dane osobowe podlegają ochronie na podstawie Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. Uczestnikom przysługuje prawo dostępu do danych osobowych, które ich dotyczą oraz prawo ich poprawiania zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 r., nr 101, poz. 926 ze zm.).

  • No video selected.