Arrow
Arrow
Shadow
ArrowArrow
Slider

PHARMACERIS Krem Specjalna Ochrona SPF 100+

PHARMACERIS Krem Specjalna Ochrona SPF 100+

FORMUŁA WYROBU MEDYCZNEGO O BARDZO SILNEJ OCHRONIE PRZECIWSŁONECZNEJ
Innowacyjne połączenie szerokopasmowych filtrów anty-UVA/UVB/HEV/IR wodoodporna formuła
Stosowanie ochrony przeciwsłonecznej: 
- zapobiega powstawaniu nieodwracalnych zmian skórnych i chorób skóry (np. rogowacenia słonecznego) spowodowanych działaniem słońca.
- zmniejsza ryzyko rozwoju nowotworów skóry.
- zapobiega stresowi oksydacyjnemu, fotostarzeniu się skóry oraz zmianom i uszkodzeniom DNA indukowanym przez szerokie spektrum promieniowania słonecznego.

WSKAZANIA: Krem wskazany dla osób reagujących nietolerancją na różne typy promieniowania słonecznego tj. reakcje alergiczne, poparzenia słoneczne, rumień, zmiany pigmentacyjne. Polecany dla skóry delikatnej, wrażliwej, a także dla grup podwyższonego ryzyka powstawania zmian skórnych, w tym dla osób z bardzo jasną karnacją. Wyrób wskazany również dla osób ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia nieczerniako- wych nowotworów skóry [np. u pacjentów z immunosupresją] oraz rogowacenia słonecznego niosącego ryzyko rozwoju raka skóry.

DZIAŁANIE: Krem zapobiega niekorzystnym zmianom wywołanym przez promieniowanie słoneczne zapewniając całoroczną, bardzo intensywną ochronę dla skóry wymagającej szczególnego zabezpieczenia. Zapobiega powstawaniu: oparzeń słonecznych, podrażnień i stanów zapalnych,   wyprysków   oraz   zmian   barwnikowych   i odczynów alergicznych wywołanych ekspozycją na słońce poprzez tworzenie ekranu redukującego przepływ szerokiego spectrum szkodliwych promieni słonecznych docierających w głąb skóry – w tym promieniowania UVA, UVB, IR i HEV.

SPOSÓB UŻYCIA: Do codziennego stosowania na skórę ciała i twarzy. Nanieść krem na skórę 20-30 minut przed ekspozycją na słońce, pona- wiać aplikację co 2 godziny. Wyrób przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Szczegółowy opis sposobu użycia i dawkowania kremu w ulotce dołączonej do opakowania.

Wyrób medyczny stworzony przez naukowców z Centrum Naukowo-Badawczego
* Dostępny w aptekach.

75ml/cena ok.69,50 pln

TEST REDAKCJI

To lato spełniło moje wieloletnie oczekiwania w zakresie filtrów przeciwsłonecznych. Bardzo długo czekałam na dostępność takiego produktu w Polsce. SPF 100+. Słyszałam, o tak wysokiej ochronie przeciwsłonecznej, ale była ona dostępna jedynie za granicą i przyznam szczerze nie ufałam markom je oferującym. Mam od 10 lat przebarwienia słoneczne, które jednego lata są mocniejsze, a drugiego słabsze. Stosowałam wiele produktów, głównie wybielających, ale nie zlikwidowały problemu, ale go osłabiły. Jedyną formą ochrony pozostaje wysoka ochrona przeciwsłoneczna.

Jestem delikatnie opalona, ale jedynie w takim zakresie, abym mogła łatwo zatuszować przebarwienia, wyrównując koloryt. Dlatego wysoka ochrona jest ważna, aby nie dopuścić do dużego kontrastu między partiami skóry. 

Pewnej wiosny przeszłam także laseroterapię i pamiętam, jak szukałam wtedy kremu z wysokim SPF, a były same 50+. Za granicą były dostępne 75tki, ale jak już pisałam, nie ufałam markom. W efekcie przez miesiąc musiałam regularnie, co 1,5h smarować się SPF 50+, co było dość uciążliwe, szczególnie, że za każdym razem musiałam też robić makijaż od nowa. Gdyby wtedy był Pharmaceris SPF 100+!

Domyślacie się więc, że do testowania podeszłam z wielkim zaciekawieniem i drobiazgową pieczołowitością! Wybrałam dzień z upalną pogodą, nad wodą i oczywiście z częstym wodnym kontaktem - czyli na kajaku! Warunki ekstremalne - bez czapki z daszkiem, bez jakiejkolwiek ochrony tkaniną w przypadku ramion (wytestowałam wcześniej, że tkanina jest super, no ale na twarz jej nie nałożę). 

Krem jest bez zapachu, nie zostawia białego filmu, jest delikatnie natłuszczający, ale moja skóra się po nim nie świeciła. Raczej nadawał film chroniący przed przesuszeniem skóry. Krem Pharmaceris SPF100+ rzeczywiście świetnie chroni. Nakładałam go co 3h. Oczywiście, w przypadku mocniejszych przebarwień i potrzeby większej ochrony, należy dokładnie przestrzegać zaleceń ulotki: np. łyżeczka na twarz i szyję, po łyżeczce na każdą kończynę...a nie kropelka na całe ciało. 

Bardzo dziękuję marce Pharmaceris za opracowanie tego kremu. Poprawił komfort mojego życia z przebarwieniami na twarzy.

Share this product