6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

MAKIJAŻ SKÓRY TRĄDZIKOWEJ OCZAMI SPECJALISTÓW

MAKIJAŻ SKÓRY TRĄDZIKOWEJ OCZAMI SPECJALISTÓW

Poznaj tajniki makijażu, który nie tylko maskuje, ale przede wszystkim leczy zmiany trądzikowe.

Trądzik to niewątpliwie jeden z najczęstszych i najbardziej uciążliwych problemów skórnych, z którym boryka się ponad 80% populacji. Powszechnie wiadomo, że kobiety przywiązują dużo większą uwagę do wyglądu niż mężczyźni, a fakt że na ich skórze występują czerwone krosty, blizny bądź przebarwienia, powoduje u nich dyskomfort oraz brak pewności siebie. W tego typu sytuacjach na pomoc przychodzi makijaż. Należy jednak pamiętać, że codzienny makijaż skóry trądzikowej wymaga specjalnego przygotowania, głównie ze względu na specyfikę problemu oraz konieczność doboru odpowiednich preparatów.

Właśnie z uwagi na konieczność specjalnego potraktowania problemu, firma Laboratoire Dermatologique Bioderma zorganizowała akcję „Makijaż a’la Bioderma” kierowaną właśnie do kobiet borykających się z problemem trądziku. Głównym jej celem było zaprezentowanie tajników makijażu , który nie tylko zamaskuje zmiany chorobowe, ale przede wszystkim będzie je leczył.

Takie działanie zostało zapewnione, dzięki wykorzystaniu w procesie tworzenia makijażu, nowego produktu Bioderma Sébium AI correcteur – punktowego korektora oraz kremu tonującego w jednym, który zgodnie z filozofią firmy, działa nie tylko na objawy, ale przede wszystkim na przyczyny problemu z trądzikiem. Produkt ten swoją niezwykłą skuteczność, zawdzięcza połączeniu dwóch różnych funkcji, które wzajemnie się uzupełniają:

  1. Zielony korektor zlokalizowany pod zakrętką produktu, łagodzi oraz ukrywa zaczerwienienia.
  2. Krem tonujący wyrównuje koloryt cery, działa przeciwzapalnie oraz nawilżająco.

Specjalistami do spraw makijażu w organizowanej przez Biodermę akcji zostały trzy topowe blogerki urodowe, które cieszą się ogromnym autorytetem i uznaniem wśród swoich czytelniczek oraz widzów: KatOsu, Maxineczka oraz Alina Rose z blogu Brunette's Heart Makeup. Wsparcie merytoryczne zapewniła Pani Doktor Anna Hernik– specjalista dermatologa, która przybliżyła Uczestniczkom specyfikę problemu trądziku, kładąc nacisk na kwestię doboru odpowiednich preparatów.


Finał akcji miał miejsce w Krakowie w salonie Claudius, gdzie blogerki wykonały makijaż na dziewięciu laureatkach konkursu, udzielając im równocześnie prywatnych lekcji makijażu, z naciskiem na makijaż skóry z problemem trądziku. Laureatki zostały wyłonione w konkursie przeprowadzonym przez blogerki oraz firmę Bioderma. Konkurs polegał na wysłaniu zgłoszenia, zawierającego opis swojego problemu z trądzikiem oraz zdjęcie, obrazujące stan skóry danej Uczestniczki.

Do wykonania makijażu blogerki skorzystały z następujących produkty Bioderma:

  • Sébium H2O - antybakteryjny płyn micelarny (oczyszczanie)
  • Sébium Pore Refiner - korygujący preparat zwężający pory (baza pod makijaż)
  • Sébium AI correcteur - punktowy korektor oraz krem tonujący

Bardzo duże zainteresowanie całą akcją ze strony czytelniczek (ponad 300 zgłoszeń do Konkursu) pokazuje, jak wiele kobiet boryka się z problemem trądziku. Akcja z pewnością pozwoliła na poszerzenie swojej wiedzy oraz znalezienie rozwiązania idealnie dopasowanego do problemu skóry dotkniętej trądzikiem.

Szkoła makijażu krok po kroku

 

 

 

  • No video selected.