6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Kuracja wybielająca przebarwienia

Kuracja wybielająca przebarwienia

NOWOŚĆ! Pharmaceris Depigmentacyjne Serum na przebarwienia – ACIPEEL 3x

Przebarwienia bywają niechcianą pamiątką po wyjątkowo słonecznym lecie. Ale nie tylko: mogą pojawić się w czasie ciąży lub stosowania antykoncepcji hormonalnej, kiedy zwiększony poziom hormonów we krwi powoduje szczególną wrażliwość skóry na promieniowanie UV.

Skąd te przebarwienia?

Główne przyczyny powstawania przebarwień to promieniowanie UV i wiek. Promienie UV przenikają przez naskórek i stymulują komórki pigmentacyjne skóry - melanocyty do wzmożonego wydzielania barwnika - melaniny. Prowadzi to do hiperpigmentacji, której efektem są przebarwienia. Ryzyko ich powstania wzrasta wraz wiekiem, a zmiany pojawiają się na tych partiach ciała, które najczęściej są narażone na kontakt ze słońcem (twarz, dłonie, ramiona). Łatwo też powstają na skórze zniszczonej w następstwie oparzeń słonecznych, blizn potrądzikowych, stanów pozapalnych. 

Konieczna profilaktyka

Podstawową zasadą profilaktyki mającej na celu zminimalizowanie ryzyka pojawienia się przebarwień jest unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie UV, zwłaszcza w okresie zmian hormonalnych. Osoby z genetyczną skłonnością do zmian barwnikowych (np. z jasną karnacją i znamionami) powinny unikać słońca i przez cały rok profilaktycznie stosować kremy wybielające wraz z ochroną anty-UV.

Kuracja wybielająca

Likwidowanie istniejących przebarwień ma na celu głębokie złuszczenie naskórka oraz zahamowanie procesu nadmiernej melanogenezy.

Nowością w serii Pharmaceris W jest DEPIGMENTACYJNE SERUM na przebarwienia – ACIPEEL 3x. Jego formuła zawiera: kwas cytrynowy (1%) – rozjaśniający powierzchnię skóry, kwas salicylowy (0,5%) – działający silnie keratolitycznie, kwas migdałowy (2%) – mający zdolność wnikania w głąb naskórka i hamowania aktywności tyrozynazy oraz witaminę C – redukującą szkodliwy wpływ promieni UV i chroniącą DNA komórek skóry.

Działanie serum oparte jest na trzypoziomowym działaniu rozjaśniającym przebarwienia.

1.Dzięki aktywności 3 kwasów (cytrynowego, salicylowego i migdałowego) zostaje złuszczona powierzchniowa warstwa zrogowaciałego naskórka.

2.Kwas migdałowy i cytrynowy, przez umiejętność wnikania w głąb skóry, złuszczają kolejne poziomy wielowarstwowego naskórka, pobudzając go tym samym do odnowy.

3.Witamina C wraz z kwasem migdałowym hamują proces melanogenezy w melanocytach poprzez inhibicję aktywności enzymatycznej tyrozynazy, co ma na celu unormowanie produkcji barwnika, spowolnienie jego transportu na powierzchnię skory i zapobieżenie powstawaniu nowych przebarwień. Witamina C dodatkowo wzmaga syntezę kolagenu, głównego białka podporowego skóry, dzięki czemu odzyskuje ona elastyczność i odpowiednie nawilżenie.

DEPIGMENTACYJNE SERUM na przebarwenia – ACIPEEL 3x stosuje się na noc. Polecane jest do cery wrażliwej i problemowej, z nierówną pigmentacja (plamy posłoneczne, ostuda, plamy starcze, przebarwienia potrądzikowe, pociążowe, pozapalne), niezależnie od wieku.

Najlepsze efekty daje równoczesne stosowanie: TRÓJAKTYWNEGO KREMU WYBIELAJĄCY- ALBUCIN - do twarzy na dzień SPF 50+ oraz Intensywnego kremu wybielającego ALBUCIN–INTENSIVE do twarzy na noc.

42,90 zł/30 ml

  • No video selected.