6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Kąpiemy noworodka

Kąpiel noworodka powinna być krótka, ale też przyjemna. W tym celu należy odpowiednie preparaty myjące dobrać do wieku dziecka oraz typu jego skóry.

Niemowlę powinno być kąpane codziennie. Podczas mycia nie tylko oczyszczamy wrażliwą i delikatną skórę, ale również pobudzamy krążenie krwi. Ruch wody delikatnie masuje ciałko i działa uspokajająco. Poza tym dzieci lubią kąpiel. To wielka przyjemność również dla tych najmłodszych.

Rytuał kąpieli

Starajmy się wykonywać tę czynność o stałej porze, najlepiej wieczorem, przed ostatnim karmieniem, gdyż po kąpieli dziecko zazwyczaj długo i spokojnie śpi. Ma to bardzo duże znaczenie w wykształcaniu odruchów warunkowych dziecka i ustala pewien rytm wieczornych czynności. Aby kąpiel wykonać sprawnie i szybko, koniecznie należy wszystko wcześniej przygotować (wanienkę, kosmetyki, ręcznik, pieluszkę, ubranko...), aby nie rozpraszać się niepotrzebnie.

Dbajmy o nasz kręgosłup. Podczas mycia noworodka warto ustawić sobie wanienkę wyżej, najlepiej na stole, bądź skorzystać z modeli na specjalnych stojakach. Wanienka powinna być wyposażona w matę antypoślizgową. Najlepsza temperatura wody to ok. 37 stopni C. Przed włożeniem dziecka do wanienki, warto zanurzyć w wodzie łokieć i upewnić się, że nie jest za gorąca.

Wygodna emulsja

Pierwszym kąpielom noworodka zwykle towarzyszy stres. Osobom, które nie mają większego doświadczenia poleca się stosowanie emulsji myjących, np. Emulinki oferowanej przez markę Skarb Matki. Wystarczy wlać do wody miarkę preparatu i rozprowadzić w wodzie dłonią. Podczas kąpieli jedną ręką podtrzymujemy dziecko, a drugą delikatnie polewamy je wodą. Emulinka delikatnie myje, skutecznie nawilża, natłuszcza i łagodzi podrażnienia. Wspomaga leczenie problemów skórnych związanych z suchością i świądem np. atopowego zapalenia skóry (AZS), wyprysku skórnego czy też łuszczycy. Nie zawiera konserwantów. Jeżeli nie możemy przygotować kąpieli, Emulinkę można zastosować bezpośrednio na zwilżoną skórę. Wtedy preparat nie wymaga spłukiwania wodą. Preparat może być stosowany już od pierwszych dni życia. Miesięczne maleństwo można już kąpać w Płynie do kąpieli z oliwką. Preparat delikatnie oczyszcza, natłuszcza i nawilża. Zawiera ekstrakt z rumianku oraz łagodne substancje myjące powierzchniowo-czynne.

Zabawa z pianką

Bardzo wygodna w użyciu jest również pianka. Jest przyjemna w dotyku i – co bardzo ważne - ciepła. Może być stosowana już od pierwszego miesiąca życia. Nie szczypie w oczka ani nie podrażnia delikatnej skóry dziecka, gdyż zawiera starannie dobrane substancje powierzchniowo-czynne, a nie zawiera mydła. Dodatek pochodnej z oliwy lekko natłuszcza i tworzy naturalną barierę ochronną niedojrzałej skóry niemowląt. Skutecznie zmywa brud i zanieczyszczenia. Mogą używać jej także dorośli ze skłonnością do alergii, atopii oraz przesuszania. Ma delikatny, przyjemny i naturalny zapach. Bardzo dobrze spłukuje się. Przeczytaj naszą recenzję.

W kostce czy w płynie?

Dla osób preferujących tradycyjne mydła marka Skarb Matki przygotowała nowość – mydło w kostce Krabik. Wyprodukowane z myślą o najmłodszych, może być stosowane już od pierwszych dni życia. Zawiera tylko naturalne składniki nawilżające i myjące, dlatego w trakcie używania mogą pojawić się na nim pęknięcia, charakterystyczne dla naturalnych mydeł. Nie zawiera żadnych dodatków chemicznych, typu wybielacze, wypełniacze, barwniki, konserwanty. Delikatnie myje i pielęgnuje. Wręcz zalecane jest do mycia skóry wrażliwej oraz ze skłonnością do alergii. Przeczytaj naszą recenzję.

 

 

 

  • No video selected.