6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Innowacyjny trend w ochronie przeciwsłonecznej

Innowacyjny trend w ochronie przeciwsłonecznej

Kosmetyki z określonym poziomem ochrony przed wolnymi rodnikami.

Zapewne zauważyłaś, że w ostatnich latach dużo mówi się o bezpiecznym opalaniu. Dzięki temu wiele z nas sięga po balsamy i kremy z filtrami, traktując je jako urlopowy niezbędnik. Za bezpiecznym opalaniem nie stoją jedynie argumenty zdrowotne, ale także ochrona skóry przed starzeniem i przebarwieniami. Obecnie uznaje się, że właściwa ochrona przed słońcem, rozpoczęta odpowiednio wcześnie (nawet w dzieciństwie) może przyczynić się do ograniczenia objawów starzenia skóry nawet o 80%!

Filtry UV w kosmetykach dzielimy na fizyczne i chemiczne. Filtry fizyczne (mineralne) działają jak mikrolustra umieszczone na powierzchni skóry, odbijając i rozpraszając padające na nią promienie słoneczne. Filtry chemiczne pochłaniają energię promieniowania słonecznego i przekształcania jej w nieszkodliwe ciepło. Istotnym elementem procesu opracowywania produktów mających na celu ochronę przed promieniowaniem UV jest wyznaczenie współczynników ochrony przeciwsłonecznej przed promieniowaniem UVB (SPF) i UVA (PPD). Są to niezbędne i obowiązkowe składowe oceny skuteczności oraz bezpieczeństwa w przypadku wszystkich produktów „plażowych” oraz dobra praktyka w przypadku wszystkich innych kosmetyków, na opakowaniach których deklarowana jest ochrona przeciwsłoneczna.

Znany nam doskonale współczynnik SPF (ang. Sun Protection Factor) określa ochronę przed promieniowaniem UVB, natomiast stopień ochrony przed UVA dla kosmetyku ochrony przeciwsłonecznej musi być równy co najmniej 1/3 ochrony UVB. Jednak sama obecność filtrów UV w kosmetyku oraz deklarowane wartości SPF i PPD nie powiedzą nam, w jakim stopniu nasza skóra jest chroniona przed zewnątrzpochodnym powstawaniem wolnych rodników, a tym samym fotostarzeniem. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniego układu wszystkich składników receptury oraz każdorazowe potwierdzenie poziomu ochrony w badaniach aparaturowych.

Jedną z technik pomiarowych mających zastosowanie w biologii i medycynie (a ostatnio także w kosmetologii!), w celu monitorowania ilości wolnych rodników powstających w skórze jest spektroskopia elektronowego rezonansu paramagnetycznego EPR. Metoda ta doskonale nadaje się do oceny aktywności przeciwrodnikowej antyoksydantów, filtrów UV i gotowych produktów kosmetycznych, w tym także do oceny efektywności produktów ochrony przeciwsłonecznej w zakresie ograniczania generowania w skórze wolnych rodników pod wpływem promieniowania UV. W ostatnim przypadku wynik pomiarów podawany jest w postaci współczynnika RSF (ang. Radical Skin/Sun-protection Factor), gdzie wartość RSF wyraża stosunek ilości wolnych rodników generowanych pod wpływem UV w skórze niechronionej do ilości wolnych rodników generowanych w tych samych warunkach w skórze chronionej kosmetykiem. Współczynnik RSF stanowi doskonałe narzędzie potwierdzające skuteczność produktu z kategorii anti-aging lub produktu ochrony przeciwsłonecznej. Jego wartość jest w dużym stopniu powiązana z obecnością filtrów.

Idea łączenia ochrony „pasywnej” z udziałem filtrów UV oraz ochrony „aktywnej” z udziałem antyoksydantów wydaje się być niezwykle obiecująca w świetle rozwoju produktów ochrony przeciwsłonecznej i przeciwstarzeniowych. Uzyskanie skutecznego kosmetyku w obu tych zakresach wymaga szeregu badań, odpowiedniego doboru filtrów, ze szczególnym naciskiem na ochronę UVA, zapewnienia wysokiej stabilności i biodostępności antyoksydantów.

W ten obiecujący i nowatorski trend już w ubiegłym roku wpisała się marka SORAYA, deklarując na dwóch kosmetykach plażowych poziom ochrony przed wolnymi rodnikami, oznaczony w badaniach współczynnika RSF metodą ex vivo. W tym roku badania RSF przeszły kolejne produkty z linii, a ich wyniki wykazały, że kosmetyki słoneczne SORAYA redukują ilość wolnych rodników powstających w skórze w wyniku promieniowania UV nawet o 98%, a tym samym, zwiększają bezpieczeństwo podczas opalania i w znacznym stopniu chronią przed procesami fotostarzenia. Tak wysoka skuteczność i kompleksowe działanie jest bardzo innowacyjnym spojrzeniem na pielęgnację słoneczną.

Pierwszym ze wspomnianych produktów jest Ochronny krem do twarzy SPF 25:

Ochronny krem do twarzy SPF 25 polecany jest do każdego typu cery, szczególnie dla osób o jasnej karnacji oraz o cerze wrażliwej na słońce. Idealny do opalania oraz jako krem na dzień w warunkach dużego nasłonecznienia.

Aktywny system ochronny, oparty na wysokiej jakości filtrach Uvinul® A Plus B*, zapewnia szeroki zakres ochrony przed promieniowaniem słonecznym, powstawaniem przebarwień oraz poparzeniami.

Badania potwierdziły, że przy prawidłowej aplikacji preparat:

  • wydłuża 25-krotnie czas bezpiecznego przebywania na słońcu,
  • zapewnia ochronę SPF 25, co odpowiada blokowaniu 96% promieniowania UVB,
  • skutecznie chroni przed promieniowaniem UVA (PPD 18)
  • o 97% redukuje ilość wolnych rodników, które powstają w skórze pod wpływem promieniowania UV i powodują procesy fotostarzenia się skóry**.

Doskonała pielęgnacja

UV spots blocker – wyjątkowy ekstrakt z białej lilii, który chroni cerę przed nadmierną pigmentacja i powstawaniem przebarwień.

Aquamarine complex (ekstrakt z alg morskich + bogata w cenne minerały woda morska) – nawilża i chroni naskórek przed przesuszeniem.

SOSkin complex (witamina E + pantenol + allantoina) – doskonale łagodzi podrażnienia i wygładza.

50ml

* Uvinul® A Plus B jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy BASF SE

** na podstawie spektroskopowych badań ex-vivo

Drugim produktem z określonym współczynnikiem RSF to Wodoodporny balsam do opalania SPF 50.

 

  • No video selected.