6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
6.png
testy.jpg
1.png
2.png
Kremy do twarzy TEST
4.png
5.png
7.png
Krem_Hanukkah.png
KremHanukkah.png
Sephora-Dzien-Matki.png
previous arrow
next arrow
Shadow

Emolium dla mamy i dziecka - od 1 dnia życia

Emolium dla mamy i dziecka - od 1 dnia życia

NOWOŚĆ EMOLIUM Emulsja do kąpieli i Emulsja do ciała

Marka Emolium, lider w pielęgnacji emoliencyjnej, przeznaczona dotychczas głównie dla skóry problemowej, zwłaszcza suchej, atopowej i podrażnionej, poszerzyła swoją rekomendację o codzienną pielęgnację skóry dziecka już od 1. dnia życia.

Pielęgnacja skóry noworodka już od 1. dnia życia jest niezwykle ważna, dlatego chcemy edukować młode mamy, że stosowanie kompletnych produktów pielęgnacyjnych zapewnia prawidłowy rozwój i ochronę skóry dziecka. W ciągu pierwszego roku życia obserwuje się stopniowe dojrzewanie bariery skórnej. Głównym celem pielęgnacji w tym okresie, jest zapewnienie prawidłowych funkcji skóry poprzez ochronę bariery naskórkowej - wyjaśnia Beata Cywińska-Durczak, pediatra, Dyrektor Medyczny Nepentes Pharma.

Pięć preparatów z portfolio marki, które zostały oznaczone specjalną rekomendacją „od 1. dnia życia” to produkty do codziennej i podstawowej pielęgnacji dziecka:

  • Emulsja do ciała
  • Krem
  • Emulsja do kąpieli
  • Oliwka do ciała z lipidami
  • Zmiękczający żel na ciemieniuchę

Emolium to opracowane we współpracy z dermatologami bezpieczne, przebadane preparaty zalecane zarówno w codziennej pielęgnacji wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień skóry niemowląt i dzieci jak również skóry bardzo suchej, skłonnej do zmian atopowych i alergicznych. To kompletne, wieloskładnikowe emolienty, które dostarczają skórze składniki niezbędne do utrzymania jej w zdrowiu i fizjologicznej równowadze. Dzięki wyjątkowo skutecznym i w pełni bezpiecznym składnikom zapewniają kompleksową i długotrwałą ochronę zarówno na powierzchni skóry jak i w jej głębszych warstwach. Marka zajmuje pierwszą pozycję na rynku emolientów[1] oraz w rekomendacjach pediatrów[2].

Emulsja do kąpieli Emolium od 1. dnia życia

Emulsja do kąpieli Emolium to nowoczesny emolient do kąpieli emoliencyjnych dla dzieci i dorosłych ze skórą suchą, bardzo suchą i podrażnioną. Dzięki bogatej bezwodnej formule długotrwale odbudowuje płaszcz hydrolipidowy, pozostawia skórę odpowiednio natłuszczoną i odżywioną, eliminuje przeznaskórkową utratę wody, eliminuje uczucie swędzenia i wysuszenia. Tworzy na powierzchni skóry aktywną lipidową okluzję, która działa dwukierunkowo: dostarcza w głąb skóry substancje długotrwale wiążące wodę w skórze oraz chroni ją przed utratą wody i szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Substancje aktywne: olej parafinowy, olej macadamia, masło shea, olej avocado, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe,  trójglicerydy oleju z kukurydzy.

Cena:  28 zł (200 ml), 47 zł (400 ml)

 

Emulsja do ciała Emolium od 1. dnia życia

 

Emulsja do ciała Emolium to nowoczesny emolient przeznaczony do pielęgnacji skóry suchej, bardzo suchej, szorstkiej i popękanej. Dzięki starannie dobranemu i przebadanemu zestawowi substancji aktywnych działa na czterech płaszczyznach, skutecznie likwidując przyczyny i skutki suchości skóry: odżywia, natłuszcza i nawilża skórę, ogranicza przeznaskórkową utratę wody, odbudowuje płaszcz hydrolipidowy oraz zmiękcza i uelastycznia naskórek. Jest odpowiednia do stosowania u dzieci i niemowląt.

 

Substancje aktywne: masło shea, olej parafinowy, olej macadamia, trójglicerydy kaprylowo-kaprynowe, hialuronian sodu, urea, pantenol (prowitamina B5), Fucogel®

 

Cena: 34 zł (200 ml), 58 zł (400 ml)
 
 


[1] Dane IMS OTC Pharmatrend nowa projekcja 01 2013

[2] Badanie segmenter OTC: Sucha skóra i AZS u dzieci, 2010

  • No video selected.