Zapomnij o suchej skórze. Pielęgnację zacznij od wody.

Zapomnij o suchej skórze. Pielęgnację zacznij od wody.

Dlaczego nasza skóra potrafi być przesuszona, nawet jeśli o nią dbamy?

Dlaczego włosy matowieją i zbyt szybko się przetłuszczają? Za większością problemów ze skórą i z włosami stoi... woda, czyli nasz podstawowy środek higieniczny. Dziś można sprawić, że woda będzie nam służyć, a nie szkodzić.

Niemal 95% z nas ma w kranach wodę twardą lub średnio twardą. Zdecydowanie nie służy to naszej skórze, powodując reakcje alergiczne, wysuszanie się naskórka i sprzyjając wypadaniu włosów. Natomiast woda miękka jest naturalnym środkiem pielęgnacyjnym: myje, pozwala zmniejszyć ilość stosowanych mydeł i szamponów, i pozostawia skórę naturalnie nawilżoną. Chroni przed łupieżem i sprawia, że włosy odzyskują blask.

Żeby myć się w miękkiej wodzie, wystarczy przykręcić przy słuchawce lub deszczownicy filtr prysznicowy.

Filtr prysznicowy polskiej marki FITaqua zmiękcza wodę. Usuwa z niej także chlor, który szkodzi włosom i podrażnia skórę alergików i małych dzieci. Czy wiesz, że już 5 minut pod prysznicem wystarczy, by wchłonąć tyle chloru, co gdybyśmy wypili 5 litrów surowej kranówki? Skóra to nasz najbardziej chłonny, oddychający organ. Dlatego jakość wody  ma szczególne znaczenie dla pielęgnacji niemowląt i osób z wrażliwą skórą.

Filtr prysznicowy FITaqua zatrzymuje również nikiel, chrom i metale ciężkie, a także grzybnie i bakterie. Likwiduje uczucie swędzenia po kąpieli, przywraca skórze właściwe nawilżenie. Jest niezwykle prosty w montażu, pasuje do wszystkich słuchawek prysznicowych, także deszczownic.

Wystarczy wymieniać go co 4-6 miesięcy (w zależności od jakości wody), żeby skóra odzyskała naturalne nawilżenie, a włosy – blask.

Cena: 62 zł

Chcesz wiedzieć więcej, KLIKNIJ

Filtr prysznicowy FITaqua w naturalny sposób leczy wysuszoną i podrażnioną skórę. Przyspiesza gojenie objawów AZS i zapobiega nawrotom.

 

Zapomnij o suchej skórze. Pielęgnację zacznij od wody.