TEST. IWOSTIN Purritin Rehydrin Krem przywracający nawilżenie

TEST. IWOSTIN Purritin Rehydrin Krem przywracający nawilżenie

Krem do skóry tłustej wysuszonej kuracją dermatologiczną, również przeciwtrądzikową.

Krem Iwostin Purritin Rehydrin przeznaczony jest do skóry tłustej, która została nadmiernie wysuszona przez różne kuracje dermatologiczne. Głównie polecany jest do pielęgnacji skóry w trakcie lub po intensywnych zabiegach przeciwtrądzikowych.

Składniki aktywne zastosowane w tym kremie mają za zadanie długotrwale nawilżać, przywracać skórze fizjologiczną równowagę, koić i łagodzić podrażnienia oraz wzmacniać szczelność i elastyczność warstwy rogowej naskórka oraz przywrócić prawidłowy skład płaszcza hydrolipidowego.

Działanie składników aktywnych:

Hialuronian sodu - wiąże wodę w skórze i zabezpiecza ją przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wraz z Hydromanil® tworzy film ochronny, który stanowi zabezpieczenie przed utratą wody z komórek.

Ceramidy roślinne - odbudowują struktury lipidowe w naskórku, zapewniając jego spoistość i jędrność.

Alantoina - ma właściwości wygładzające i zmiękczające skórę. Usuwa spękania i zgrubienia. Łagodzi podrażnienia.

Skwalan roślinny - ułatwia przenikanie przez skórę innych składników aktywnych, zmiękcza i uelastycznia naskórek i ogranicza utratę wody z naskórka.

Woda termalna z Iwonicza-Zdroju – koi i łagodzi podrażnienia.

WYNIKI TESTU: Krem ma lekką, nietłustą konsystencję. Jest prawie bezzapachowy. Świetnie się wchłania i nie pozostawia tłustej warstw. Krem stosowany jest na skórę, która po kuracji dermatologicznej została nadmiernie wysuszona i łuszczyła się. Po miesiącu stosowania krem przywrócił właściwe nawilżenie. Skóra nie jest ściągnięta, ale przyjemnie sprężysta i wygładzona. Wiadomo, że inwazyjne kuracje dermatologiczne czynią skórę bardziej uwrażliwioną, dlatego należy ze szczególną uwagą dobierać produkty pielęgnacyjne, aby nie spowodowały podrażnień, czy uczulenia. Dlatego warto szukać kosmetyków pielęgnacyjnych w aptece, ponieważ dermokosmetyki nie zawierają najczęściej substancji zapachowych, które mogą podrażniać skórę. Linia Iwostinu Purritin Rehydrin jest stworzona do takiej pielęgnacji. Preparaty są hypoalergiczne, nie zawierają parabenów, ani barwników, są przebadane dermatologicznie.

Krem Iwostin Purritin Rehydrin może być stosowany pod makijaż, jako baza. Podczas dłuższego stosowania nie powoduje przetłuszczenia skóry. Polecam!

  • No video selected.