STOP natarczywym insektom

STOP natarczywym insektom

Piękna pogoda zachęca do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Uciążliwe i natarczywe insekty potrafią jednak zamienić przyjemny piknik w koszmar. Jak temu zaradzić?

Niestety, w Polsce zmniejsza się liczba ptaków, płazów i nietoperzy – naturalnych wrogów insektów, a lokalne podtopienia i powodzie wpływają na wzrost liczby komarów i kuczmanów. Ich populacje stale więc się powiększają. Zwiększa się też ryzyko zachorowań na groźne choroby przenoszone przez kleszcze.

Ochrona przed insektami

Na sobotni piknik warto nałożyć nakrycie głowy, koszulę z długimi rękawami i przewiewne, ale długie i najlepiej ściągnięte od dołu spodnie oraz skarpetki. Unikajmy strojów w jaskrawych kolorach – te wabią kleszcze. Odpowiedni ubiór jednak może nie wystarczyć. Przed wyjściem na dwór koniecznie należy aplikować specjalistyczne preparaty odstraszające insekty. Szczególnie poleca się repelenty z linii STOP firmy FLOSLEK. Zawierają bezpieczny, zaliczany do biologicznych (ekologicznych) metod ochrony człowieka przed owadami i praktycznie bezzapachowy Repelent owadów IR 3535 R. Stosowanie tych preparatów stanowi doskonałą profilaktykę przed chorobami przenoszonymi przez insekty: kleszczowym zapaleniem opon mózgowych, boreliozą i innymi chorobami wirusowymi. Ich działanie jest długotrwałe. Swoją aktywność wykazują nawet do 12 godzin od chwili aplikacji na skórę. Preparaty z linii STOP mogą być stosowane przez dorosłych oraz dzieci powyżej trzeciego roku życia. Nie mają działania drażniącego, są bardzo dobrze tolerowane przez skórę, nawet tę nadwrażliwą na obce substancje organiczne.Wystarczy nałożyć żel na odsłonięte części ciała (cena 7,40 zł) lub spryskać ciało oraz ubranie wierzchnie repelentem w płynie (cena 11,60 zł).

Łagodzimy ukąszenia

Nowością w ofercie firmy FLOSLEK jest niezwykle wygodny w użyciu i higieniczny Roll-on łagodzący po ukąszeniach owadów. Jego formułę wzbogacono wyciągiem z oczaru wirginijskiego (likwiduje opuchliznę) oraz wyciągiem z rumianku (działa przeciwzapalnie, kojąco i przeciwpodrażnieniowo.) Zmniejsza też pieczenie, zaczerwienienie oraz zapewnia efekt natychmiastowego chłodzenia. Niezbędny podczas letnich wypraw do lasu czy nad jezioro, z łatwością zmieści się w każdej kosmetyczce. Posiada lekką, nielepiącą się konsystencję. (Cena 9,90 zł)

TEST REDAKCJI

Natalia: Roll-on łagodzący po ukąszeniach Floslek jest bardzo wygodny i skuteczny w stosowaniu. Opakowanie w formie długopisu, mieści się nawet w małej torebce, zatem z uwagi na dość dużą ilość komarów i meszek, mam go zawsze pod ręką. Sprawdził się już nie raz po ukąszeniu. Od razu łagodzi, miejce po ukąszeniu przestaje swędzieć oraz szybko znika zaczrwienienie. Żel jest bezzapachowy. Warto go mieć latem. Polecam!

  • No video selected.