Specjalistyczna ochrona skóry przed słońcem

Specjalistyczna ochrona skóry przed słońcem

Dziewczyny już czas! Słońce coraz mocniej działa, czas więc zaplanować, jak się ochronić przed jego szkodliwym działaniem, ale... jednocześnie mieć piękną muśniętą słońcem skórę!

Stosowanie kremów przeciwsłonecznych jest powszechnie uważane za bezpieczny sposób ochrony skóry przed słońcem. Wybór filtrów przeciwsłonecznych powinien być dobrze przemyślany oraz dokładnie dopasowany zarówno do naszej skóry, jak również kilku innych czynników, które mają bezpośredni wpływ na intensywność promenowania. Wybierając filtry przeciwsłoneczne należy zwrócić szczególną uwagę na czynniki mające bezpośredni wpływ na intensywność promieniowania. Są to między innymi pora roku, pora dnia, szerokość geograficzna, wysokość n.p.m. a także typ skóry. Jedno jest pewne wybierając filtry przeciwsłoneczne, należy wybierać te z najwyższą ochroną przed UVB – czyli zwracać uwagę na wskaźnik SPF, a także na wysokość ochrony przed UVA. Skóra szczególnie wrażliwa, bardzo jasna, bardzo narażona na silne działanie promieni słonecznych wymaga specjalnej ochrony.

Podobnie jak w przypadku skóry borykającej się z wieloma problemami skórnymi takimi, jak trądzik, przebarwienia, rozszerzone naczynia krwionośne. W ich przypadku zastosowanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych znacznie poprawia stan skóry. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że promieniowanie słoneczne nasila trądzik pospolity, powoduje powstawanie przebarwień, a także utrwala rozszerzone naczynia krwionośne. Ochronne kremy przeciwsłoneczne mogą zapobiec pogłębieniu się tych problemów. Wybierając filtry przeciwsłoneczne, należy zwracać szczególną uwagę na odpowiednią konsystencję preparatu, dobraną do danego typu skóry. Również na specjalistyczne składniki aktywne, które nie tylko mają na celu chronić przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, ale także działać na dany problem skóry.

Są już preparaty, które oprócz zawartości wysokich filtrów obejmujących całe widmo UV posiadają coś jeszcze, dodatkową, bardzo ważna ochronę komórek naszej skóry. Jako pierwsza opatentowała to francuska marka Bioderma. Stworzyła opatentowany kompleks CELLULAR BIOPROTECTION®, obecny w produktach linii Photoderm, który aktywuje naturalne mechanizmy obronne, chroni komórkowe DNA, a przez to zapobiega fotostarzeniu.

Oto trzy produkty BIODERMY, które warto mieć na lato:

BIODERMA Photoderm SPOT SPF 50+/UVA 38: Stosuj, jeśli chcesz się skutecznie ochronić przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych lub masz problem z przebatwieniami. Dowiedz się więcej.

 

 

BIODERMA Photoderm Autobronzant czyli nawilżający samoopalacz w sprayu, używaj jeśli chcesz mieć piękną opaloną skórę bez konieczności leżenia na słońcu. To zdrowsze i skuteczniejsze rozwiązanie. Dowiedz się więcej.

 

NOWOŚĆ! BIODERMA Photoderm Après-Soleil SOS - łagodząca mgiełka intensywnie kojąca po oparzeniach, czyli SOS dla skóry, gdy jest już za późno i przyjemność tradycyjnego opalania zwyciężyła. Warto mieć ją pod ręką jeśli jednak uwielbiasz się opalać, albo zdarza Ci się to od czasu do czasu. Dowiedz się więcej.

  • No video selected.