SOS: komórkowa regeneracja włosów jesienią

SOS: komórkowa regeneracja włosów jesienią

Suche, zniszczone, łamliwe. Czy tak wyglądają Twoje włosy po upalnym lecie? Na ratunek spieszą biodermokosmetyki z komórkami macierzystymi.

Uszkodzenia spowodowane przez promienie UV są nieodwracalne, promieniowanie słoneczne niszczy aminokwasy i rozrywa niektóre ze znajdujących się we włosach wiązań białkowych. To osłabia strukturę włosów, które w konsekwencji wysuszają się, stają się szorstkie i łamliwe.

Dzieląc włos na czworo  
Na głowie człowieka rośnie od 100 do 150 tysięcy włosów. Dziennie tracimy w naturalny sposób około 100 włosów, w ich miejsce wyrastają nowe. Podstawowym budulcem są białka, głównie keratyna. Jak zwiększyć jej stężenie? Najlepiej poprzez pobudzenie łodygi włosa do jej produkcji. Jest to możliwe dzięki witaminie B5. To ona stymuluje komórki do szybszego wytwarzania keratyny. Dodatkowo korzystnie wpływa na metabolizm kwasów tłuszczowych.

Zasady gry  
Tak jak żyzna gleba i dobre korzenie potrzebne są by wyrosła dorodna roślina, tak zdrowa skóra głowy i odpowiednio odżywiona cebulka dają gwarancję mocnych, gęstych włosów. Ich kondycja zależy w dużej mierze od właściwej pielęgnacji, na którą składają się zarówno odpowiednio dobrane kosmetyki, jak i sposób ich aplikowania. Kuracja Stem Cells Hair Therapy od Revitacell bazuje na działaniu komórek macierzystych. - Aby pobudzić wzrost włosów istotne jest przekazanie im naturalnie skomponowanych czynników wzrostu, czyli białek, takich jak m.in. FGF-2, IGF-1, VEGFA, KGF, BMP – wylicza Paulina Bugno, Kierownik Badań i Rozwoju Revitacell. – Komórki macierzyste MIC-1 i opatentowany składnik aktywny, NHAC Biocervin MIC-1, zawierają wszystkie z nich. Czynnik FGF-2 reguluje proces tworzenia zawiązków włosów z komórek epidermalnych, KGF, TGF-β oraz IGF-1 i BMP stymulują proliferację i różnicowanie komórek macierzy włosa, PDGF reguluje funkcje komórek brodawki, a VEGF odpowiada za ukrwienie mieszka – wyjaśnia Paulina Bugno. Odżywkę nakłada się na umyte włosy wmasowując opuszkami palców w skórę głowy. Masaż stymuluje cebulki włosa, pobudza krążenie krwi, co nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale intensyfikuje ich wzrost, a nawet zapobiega łupieżowi. Preparat po trzydziestu minutach można spłukać lub pozostawić na całą noc w celu zwiększenia efektu. Kosmetyk zaleca się stosować po każdym myciu głowy, tymczasem masaż można wykonywać codziennie lub dwa razy dziennie, opuszkami palców lub za pomocą szczotki z naturalnego włosia.

  • No video selected.