Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej

NOWOŚĆ! Tołpa kosmetyki botaniczne: pielęgnacja skóry wrażliwej, z rozszerzonymi naczynkami i zaczerwienieniami.

Czarny bez

Właściwości terapeutyczne czarnego, dzikiego bzu wykorzystywane były już od najdawniejszych czasów, w sta­rożytności, a nawet wcześniej - bo w epoce kamiennej znajdujemy jego ślady. Przez ludy germańskie uznawany był za „drzewo życia”. W pewnych rejonach chylono przed nim czoła, zdejmując nakrycie głowy przed rośliną kultu. Powszechnie wykorzystywany przez Słowian po dziś dzień gości w domowych apteczkach, m.in. jako drogocenne źródło witaminy C i remedium na gorączkę. Godne zapamiętania aczkolwiek paradoksalne – czarny bez z jednej strony zawiera składniki trujące z drugiej oczyszczająca ciało z toksyn i szkodliwych związków prze­miany materii.

W kosmetykach chroni i wzmacnia naczynka krwionośne oraz stymuluje mikrokrążenie skóry. Działa przeciwzapalnie i łagodzi podrażnienia. Pomaga skórze radzić sobie ze stresem środowiskowym.

Czarny bez

  • wzmacnia naczynka krwionośne
  • łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia
  • chroni skórę przed działaniem wolnych rodników

Wyobraź sobie, dziki, czarny bez. Jak się okazuje nie jakimś magicznym kwiatem, tylko sprawdzonym źródłem. Flawonoidów. Kwasów organicznych. Garbników. Saponin. Związków triterpenowych. Kwasów polifenolowych oraz soli mineralnych. Spokojnie, to nie czarna magia.

Pielęgnacja

Skóra naczyniowa nadmiernie reagująca na bodźce potrzebuje troskliwej pielęgnacji ograniczonej do minimalnej liczby kosmetyków z jak najmniejszą ilością, ale skutecznych składników aktywnych, tak by nie podrażniać, a łagodzić.

Oczyszczanie

2 razy dziennie oczyszczaj skórę z zanieczyszczeń i makijażu. Najlepszym wyborem jaki możesz dokonać w przypadku skóry naczyniowej są delikatne kosmetyki bez mydła i SLS-u. W zależności od rodzaju i potrzeb skóry w linii Tołpa botanic białe kwiaty znajdują się delikatny płyn micelarny, który nie wymaga użycia wody oraz aksamitne mleczko do demakijażu, które pozostawia ochronny film na powierzchni skóry.

Tonizacja

Dla dopełnienia oczyszczania zastosuj Tołpa botanic białe kwiaty, orzeźwiający tonik-mgiełkę 2 w 1 po każdym umyciu twarzy. Przywróci skórze fizjologiczne pH i przygotuje na przyjęcie kolejnych kosmetyków. Może być również stosowany na makijaż do odświeżania twarzy w ciągu dnia.

Pielęgnacja na dzień

Przede wszystkim ma chronić przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, a także skutecznie nawil­żać, łagodzić i zmniejszać widoczność poszerzonych naczynek krwionośnych oraz zapewniać zdrowy koloryt – jak Tołpa botanic czarny bez, kojący krem-balsam na naczynka na dzień.

Pielęgnacja na noc

Oprócz wzmacniania funkcji bariery ochronnej i opóźniania procesów starzenia powinna uszczelniać i wzmac­niać naczynia krwionośne oraz łagodzić podrażnienia – jak Tołpa botanic czarny bez, kojący krem-balsam na naczynka na noc.

Pielęgnacja pod oczy

W zależności od wieku i stanu skóry wybierz produkt dedykowany specjalnie do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Dbanie o tą okolicę odpowiednimi produktami to podstawa do wypoczętego wyglądu.

Pielęgnacja uzupełniająca

1-2 razy w tygodniu stosuj maski, które wzmocnią naczynia krwionośne i zmniejszą ich wrażliwość na bodźce zewnętrzne. Stosuj peelingi enzymatyczne, które delikatnie złuszczą naskórek bez nadmiernego podrażniania i ułatwią wnikanie kolejnych kosmetyków.

  • No video selected.