Najlepsze antyoksydanty dla twojej skóry

Najlepsze antyoksydanty dla twojej skóry

Jest wiele antyoksydantów w produktach pielęgnacyjnych, niektóre działają lepiej, inne gorzej. Sprawdź, które z nich są warte twojej skóry.

Zapewne wiesz, że twoja skóra, zyskuje dzięki działaniu antyoksydantów: pomagają zwalczać wolne rodniki, które atakują komórki i powodują zmarszczki, matową skórę, a nawet raka skóry. Jest tak wiele antyoksydantów na rynku, że trudno się zorientować, który z nich pracuje wystarczająco efektywnie, aby pomóc ci zachować młodą skórę. Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz ograniczać się do jednego produktu.

„Większość antyoksydantów, ma podstawowy mechanizm działania, ale mogą pełnić różne funkcje. Z tego powodu, lepiej jest stosować kombinację antyoksydantów w terapii” twierdzi Jennifer Linder z Uniwersytetu Kalifornii w San Francisco.

Zielona herbata
Co to jest: Wyciągi zielonej herbaty pochodzą z rośliny Camellia sinensis. Zawiera ona znaczną ilość silnych polifenoli, w znacznej ilości — epigallocatechin gallate (EGCG) .

Jak działa: Badania pokazały, że gdy EGCG jest aplikowany przed i bezpośrednio po ekspozycji na promienie UV, pomaga naprawić zmiany komórkowe spowodowane szkodliwym promieniowaniem UV. "Może też ugasić rodniki nadtlenku wodoru i spowodować rozpad rakotwórczych komórek skóry", mówi dr Linder.

Jak kupować: Upewnij się, czy kosmetyk zawiera odpowiednią ilość ekstraktu z zielonej herbaty. Kremy zawierające odpowiednią ilość ekstraktu mają brązowy odcień.

Idebenon
Co to jest: Idebenon jest odmianą koenzymy Q10, ponieważ ma mniejszą cząsteczkę, zatem lepiej wnika w głąb skóry i jest bardziej stabilny.

Jak działa: Idebenon przenika lepiej niż koenzymu Q10 i oferuje większą ochronę przed utlenianiem spowodowanym przez wolne rodniki. Chroni komórki skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVB. Wg badań nad przeciwutleniaczami Idebenon osiągnął aż 95 na 100 punktów, podczas gdy koenzym Q10 miał 55 punktów, a witamina C – 52. Badania obejmowały grupę 41 kobiet w wieku 30–65 lat, które dwa razy dziennie przez sześć tygodni stosowały kosmetyk wzbogacony o Idebenon. Efektem jest redukcja zmarszczek, zwiększenie ilości kolagenu oraz lepiej nawilżona skóra. Idebenon hamuje procesy prowadzące do wiotczenia i powstawania zmarszczek, oraz redukuje już istniejące.

Pierwszy raz używasz? Lepiej jest wypróbować krem z Idebenonem wcześniej, ponieważ u 1 na 10 osób może powodować reakcję alergiczną.

Resveratrol
Co to jest: Stary, ale dobry antyoksydant, jego cząsteczki znajdują się w winogronach, jagodach, kakao.

Jak działa: Badania wykazują, że resweratrol daje wielkie korzyści, podczas stosowania miejscowego. "Po zastosowaniu resweratrolu przed ekspozycją na słońce, zmniejsza produkcję szkodliwych wolnych rodników i inne spowodowane słońcem uszkodzenia skóry.", mówi Linder. Pomaga także w hamowaniu rozwoju i wzrostu guzów nowotworowych skóry.

  • No video selected.